{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
149 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Ücretsiz!
Giriş Yap Kayıt Ol

Kayıt ol

Ad Soyad
E-posta Adresi
Telefon Numarası
Şifre
Kadın Erkek
Üyelik sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum
Sözleşme metni için tıklayın
Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi
Aşağıdakileri okudum ve kabul ediyorum
Kayıt ol
Üyelik Sözleşmesi

Kullanım Koşulları

DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’nin markası olan Lova Yatak’a aitwww.lovayatak.com‘a hoş geldiniz. Lütfen site ve/veya mobil uygulamamızın kullanım şartlarını içeren aşağıdaki maddeleri okuyunuz.


Siteyi ve/veya mobil uygulamayı kullanmanız aşağıdaki maddeleri kabul ettiğiniz anlamını taşıyacaktır. DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. aşağıdaki maddeleri önceden bilgi vermeksizin değiştirme ve güncellemehakkını saklı tutar.


Sitede ve/veya Mobil Uygulamada yapılan işlemler, siparişler ve sitede ve/veya mobil uygulamada yapılabilecek değişiklikler


DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. site ve/veya mobil uygulama üzerinden alınan siparişlerdeki adetleri herhangi bir sebep göstermeden iptal etme ve sınırlandırma hakkına sahiptir. Bu sınırlama aynı müşteri hesabından, aynı kredi kartı kullanılarak, aynı fatura veya teslimat adreslerini içeren, toptancı, bayi tarafından veya yeniden satılmak amacı ile verildiği düşünülen siparişlere uygulanabilir.


DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.sitede ve/veya mobil uygulamada istediği anda ve önceden bildirmeksizin değişiklik yapma, site ve/veya mobil uygulama yayınını durdurma ya da site ve/veya mobil uygulama özelliklerini değiştirme hakkına sahiptir.


Site ve/veya Mobil Uygulama İçeriği


Sitede ve/veya mobil uygulamada bulunan resim, yazı, görsel öğeler, videolar gibi herhangi bir materyal DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.‘ye aittir. Lova Yatak, DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.adına tescil edilmiş ticari markadır.


Site ve/veya mobil uygulama içeriği tamamen kişisel ve ticari amaçlı olmayan kullanım içindir. İçeriğin kullanılması ya da kullanıcılar tarafından kişisel amaçlı olarak bilgisayarına aktarılması sonucunda içerik ile ilgili herhangi dağıtım, kullanım ve yayın hakkı kullanıcıya geçmez.


Sitede ve/veya Mobil Uygulamada Verilen Kişisel Bilgiler


Sitede ve/veya mobil uygulamada vermiş olduğunuz kişisel bilgiler "Gizlilik ve Güvenlik” bölümünde açıklanan kurallara tabiidir.Ürün Bilgileri


Sitede ve/veya mobil uygulamada bulunan ürünlerin bir kısmı Türkiye genelinde ve yurtdışındaki Doğtaş ve Kelebek Mobilya mağazalarında bulunabilir. Ürünlerimizin bir kısmı ise mağazalarda bulunmayıp yalnızca site ve/veya mobil uygulama üzerinde satılabilir.


Sitede ve/veya mobil uygulamada gösterilen fiyatlar Türk lirasıdır. DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.sitede ve/veya mobil uygulamada bulunan fiyatlar ile mağazalarında bulunan fiyatlar arasında oluşabilecek farklardan sorumlu değildir. Site ve/veya mobil uygulama üzerinden verilen siparişlerde sitede ve/veya mobil uygulamada sipariş esnasında sipariş özet sayfasında verilen fiyatlar geçerlidir.


Site ve/veya mobil uygulama üzerinde ürün ile ilgili verilen bilgilerde yazım hataları veya bilgi eksiklikleri olabilir. DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.bu hataları düzeltme hakkına ve bunun sonucunda ilgili yasal mevzuat hükümlerine uygun olmak kaydıyla bazı siparişlerde iptal ya da değişiklikler yapma hakkını saklı tutar.


Renkler

DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’yeait Lova Yatak, sitedeki ve/veya mobil uygulamadaki resimlerde ürünlerin renklerini gerçek renklerine en uygun şekilde göstermeyi hedefler. Ancak kullanıcının ekran ayarları, farklı ekran tipleri dolayısı ile oluşabilecek farklardan dolayı sorumluluk kabul etmez.


Diğer Sitelere ve/veya Mobil Uygulamalara Verilen Bağlantılar


Sitedeve/veya mobil uygulamada DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’nin kontrolünde olmayan sitelere ve/veya mobil uygulamalara bağlantılar yer alabilir. DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.bu sitelerle ve/veya mobil uygulamalarla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez ya da bu bağlantıların verilmesi DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’nin bu siteler ve/veya mobil uygulamalar üzerinde bir onayı ya da yorumu olduğu anlamına gelmez. Bağlantılar sadece kullanıcı kolaylığı ya da bilgi paylaşımı amacı ile verilmiştir.


Fikri Haklar


Sitede ve/veya mobil uygulamada mevcut bulunan bilgiler, görseller ve içerikler DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’nindaha önceden yazılı olarak izni alınmadan kısmen veya tamamen kopya edilemez, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez ve ileride kullanılmak üzere saklanamaz. Tüm Web Sitesi ve/veya Mobil Uygulama içeriği (metin, veri, grafik, görüntü, logolar, düğme simgeleri, veri tabanı, tasarım, yazılım ve sair diğer Web Site ve/veya Mobil Uygulama içeriğine ilişkin unsurlar) DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’nin fikri ve sınai mülkiyetindedir. Web Sitesinde ve/veya Mobil Uygulamada yer alan bütün yazıların, grafiklerin, görsellerin ve tüm resimlerin her hakkı saklıdır.Web Sitesi ve/veya Mobil Uygulamada içeriğine, tasarımına ve yazılımına ilişkin tüm mali hakların izinsiz kullanımı (işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve umuma arz) bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz ifşa ve kullanım, fikri ve sınai mülkiyet hakkının ihlali anlamına gelecektir.


Üyelikten Çıkarma


DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.işbu sayfa ile ilan edilen Kullanım Şartlarınınihlalinintespiti halinde yahut bu ihlaller ile ilgili bir şikâyetalınması halinde herhangi bir bildirimde bulunmaksızın kullanıcılarınWeb Sitesi’ni ve/veya Mobil Uygulamayı herhangi bir biçimde kullanımını engelleyebilir yahut üyelikten çıkarabilir. Bu halde doğabilecek tüm sorumluluk ile, 3. kişiler ve/veya yetkili merciler tarafından DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’ye karşı öne sürülebilecek tüm iddia, talep ve/veya ödemeler için DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİVE TİCARET A.Ş.’nin kullanıcılara ferileri ilerücu hakkı saklıdır.


DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.kendisi tarafından sonlandırılan Kullanıcı hesabına ait her türlü bilgiyi silip silmeme konusunda serbesttir. Kullanıcı silinen ya da muhafaza edilen kayıtlar ile ilgili herhangi bir hak ve/veya tazminat talebinde bulunamaz. Kullanıcı, sona ermeye ilişkin olarak herhangi bir zarar –ziyan ve/veya hangi nam altında olursa olsun herhangi bir tazmin talebinde bulunmayacağını bu haklarından peşinen feragat ettiğini kabul ve beyan eder.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
Madde 1. Taraflar

İşbu Yataş Yatak Ve Yorgan Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Online Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları (kısaca “Sözleşme”) www.enzahome.com.tr uzantılı web sitesinin ve buna bağlı tüm uygulamaların (kısaca “Site”) tüm haklarının sahibi olan Yataş Yatak Ve Yorgan Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (kısaca “Yataş”) ile kimlik ve iletişim bilgilerini işbu Sözleşme’nin kabulü öncesinde sisteme tanımlamış olan veya tanımlamamış olsa dahi Site’den ürün satın alan Müşteri arasındadır.

Madde 2. Sözleşme’nin Konusu

İşbu Sözleşme’nin konusu Yataş’ın sahibi olduğu platform üzerinden ürün satın alma imkanının sağlanması ve tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. Müşteri, Site'ye Müşteri olarak veya Müşteri olmaksızın Site’den alışveriş yapması halinde, işbu Sözleşme’nin tamamını okuduğunu, anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 3. Yataş’nın Hakları

3.1. Yataş , güvenlik nedeniyle Müşteri’nin Site üzerindeki her türlü aktivitesini izleyebilir, kayda alabilir ve/veya gerekli gördüğünde, Site'den uzaklaştırma, Müşterilik dondurma, Müşterilik iptal etme ve benzeri her türlü müdahalede bulunabilir.

3.2. Yataş , önceden Müşteri’ye bildirimde bulunmaksızın Site'nin biçim ve içeriğini kısmen ve/veya tamamen değiştirebileceği gibi, Site'nin yayın yaptığı alan adını değiştirebilir, farklı alt alan adları kullanabilir, alan adı yönlendirmesi yapabilir ve/veya alan adını kapatabilir.

3.3. Yataş , dilediği zamanda ve/veya sebep göstermeksizin, önceden Müşteri'ye bilgi vermeksizin Site'de sunduğu hizmetlerin kapsam ve/veya çeşitlerini değiştirebileceği gibi, Site'de sunulan hizmetleri kısmen veya tamamen dondurabilir, sona erdirebilir veya tamamen iptal edebilir.

3.4. Yataş , Sözleşme’de belirtilen iş ve/veya işlemlerin daha etkin gerçekleştirilebilmesi açısından dilediği zaman hizmet, satış şartları ve/veya işleyişte değişiklikler ve/veya güncellemeler yapabilir. Müşteri’ler işbu değişiklikleri kabul ettiklerini, bu değişikliklere uygun davranacaklarını şimdiden kabul ve beyan ederler.

3.5. Yataş , İşbu Sözleşme Yataş ürün satışı için herhangi bir taahhüt içermez. Müşteri, bu ve sair nedenlerle Yataş’dan hiçbir ad altında hak ve alacak talep edemez.

3.6. Yataş , Müşteri’nin Site’ye üye olması halinde üyeliği tek taraflı olarak durdurma, sona erdirme ve/veya iptal etme hakkı mevcuttur. Müşteri bu hususta herhangi bir itiraz hakkının mevcut olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.7. Yataş , 6698 sayılı Kanun hükümleri uyarınca aydınlatma yükümlülüğü ve gerekmesi halinde rıza alma yükümlüklerini yerine getirmek ve sair güvenlik önlemlerine uymak şartıyla kullanıcı profili ve pazar araştırmaları yapmak, satış ve site kullanım istatistikleri oluşturmak gibi amaçlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm yasal amaçlar için, Müşteri'nin kimlik, adres, iletişim ve site kullanım bilgilerini bir veri tabanında toplayabilir ve bu bilgileri işleyebilir. Ayrıca Yataş bu bilgileri, yasaların getirdiği zorunluluklara uyma amacıyla veya yetkili adli veya idari otoritenin yürüttüğü soruşturma veya araştırma açısından talep edilmesi durumunda veya kullanıcıların hak ve güvenliklerinin korunması amacıyla üçüncü kişi/kurumlarla paylaşabilir.

3.8. Yataş , sisteminde satışa sunulan ürünlerin ve hizmetlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yükümlülüğü Yataş’ya aittir.

3.9. Yataş , ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla kullanıcıların aleyhine olmamak kaydıyla işbu Sözleşme’nin uygulamasında değişiklikler yapabilir, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.

3.10. Yataş , Müşteri tarafından veya sadece referans kolaylığı nedeniyle Yataş tarafından link verilmiş ise bu Yataş’nın verilen linklerin yöneldiği internet sitelerini desteklemek amacıyla verilmiş olduğu anlamında yorumlanamaz veya Yataş tarafından söz konusu internet sitesi veya içeriğine yönelik herhangi bir beyan veya garanti verildiği şeklinde kabul edilemez. Bu şekilde erişilen siteler, dosyalar ve içerikler ile ilgili Yataş hiçbir sorumluluk kabul etmez. 

Madde 4. Müşteri’nin Yükümlülükleri

4.1. Müşteri üye olmak isterse üyeliği, Site’de belirtilen üyelik prosedürünün yerine getirilerek kayıt işleminin yapılması ile tamamlanır. Müşteri, üye olmakla, işbu Sözleşme hükümlerini, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin Yataş tarafından açıklanan/açıklanacak her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır.

4.2. Müşteri, işlemlerinde belirtmiş olduğu kimlik, ödeme bilgileri, adres ve/veya iletişim bilgilerinin eksiksiz ve doğru olduğunu, bilgilerinde değişiklik olması halinde bu bilgileri derhal yazılı olarak Yataş’a ileteceğini, eksik, güncel olmayan ve/veya yanlış bilgi vermesi nedeniyle ortaya çıkabilecek her türlü hukuki uyuşmazlık ve/veya zarardan sadece kendisinin sorumlu olacağını kabul ve beyan eder. Yataş’a bu nedenle hiçbir sorumluluk izafe edilemez.

4.3. Müşteri, üye olması halinde madde 4.2’de yer alan bilgilere ek olarak üyelik işlemlerinde belirtmiş olduğu bilgilerinin doğru ve eksiksiz olduğunu, bilgilerinde değişiklik olması halinde bu bilgileri derhal yazılı olarak Yataş’a ileteceğini, siparişlerinin vermiş olduğu bilgilere uygun olarak düzenleneceğini, bilgilerin eksik ve/veya yanlış olarak belirtmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunlar her türlü hukuki uyuşmazlık ve/veya zarardan sadece kendisinin sorumlu olacağını kabul ve beyan eder. Yataş’a bu nedenle hiçbir sorumluluk izafe edilemez.

4.4. Müşteri, Site’de belirtilen hizmetlerden faydalanırken T.C. yasalarına ve genel ahlak kurallarına uygun hareket edeceğini, hakaret, tehdit, iftira, taciz ve benzeri eylemlerde bulunmayacağını, siyasi ve/veya ideolojik propaganda yapmayacağını, diğer Müşteri'leri rahatsız edici davranışlar içine girmeyeceğini, kişi ve/veya kurumları lekeleyici her türlü davranıştan uzak duracağını ve Site'de verilen hizmetlerin aksamasına ya da kesilmesine neden olabilecek her türlü hareketten kaçınacağını, aksi halde oluşacak her türlü zarardan bizzat sorumlu olacağını kabul ve taahhüt eder.

4.5. Müşteri, üçüncü şahısların fikri mülkiyet hukuku kapsamındaki haklarını ihlal etmeyeceğini, üçüncü kişilerin telif haklarına saygılı olacağını, haksız rekabette bulunmayacağını ve üçüncü şahısların ticari sırlarına ve özel hayatlarına saygılı olacağını kabul ve taahhüt eder.

4.6. Müşteri, Site'yi kullanırken başkaları tarafından kolay tahmin edilemeyecek bir şifre kullanacağını, kullanıcı adı, şifre ve benzeri bilgilerini başkalarıyla paylaşmayacağını ve bu güvenliğinden bizzat ve sadece kendisinin sorumlu olacağını, hiçbir şekilde Yataş’ın sorumlu olmayacağını kabul ve beyan eder.

4.7. Müşteri, hileli davranışlarda bulunmayacağını, Site'nin güvenlik mekanizmasına müdahale etmeyeceğini aksi halde oluşabilecek her türlü zarardan sorumlu olduğunu ve Yataş’ın uğrayacağı tüm zararları karşılayacağını taahhüt eder.

4.8. Müşteri, üye olması halinde sadece kendisine ait üyelik hesabını kullanacağını, başka Müşterilerin hesap bilgilerini kullanmayacağını ve/veya kendisine ait üyelik hesabını başkalarına kullandırtmayacağını, aksi durumun Yataş tarafından tespit edilmesi halinde üyeliğinin ve teslim edilmemiş siparişlerinin iptal edilebileceğini ve doğmuş/doğacak her türlü zararı tazmin edeceğini kabul ve beyan eder.

4.9. Müşteri, Site'ye, zararlı program, yazılım, kod ve/veya benzeri materyal göndermeyeceğini veya paylaşmayacağını, Site'nin ve diğer Müşterilerin güvenliğini tehlikeye düşürebilecek her türlü hareketten kaçınacağını kabul ve taahhüt eder.

4.10. Müşteri, işbu Sözleşmeden doğan hak ve yükümlülükleri ve Site’ye üye olması halinde üyelik hesabını üçüncü kişilere devredemez.

4.11. Müşteri, başkalarının Site’yi kullanımını kısıtlayamaz, engel olamaz ve Site’nin veya Site’yi kullanılabilir hale getirmek için kullanılan sunucu veya ağların işletimine müdahale edemez.

4.12. Müşteri’nin, bilgisayar donanımını etkileyen virüs saldırılarından ve/veya Site’den edindiği bilgiler sebebiyle veya Site’ye erişimine ve kullanımına ilişkin olarak doğrudan veya dolaylı olarak meydana gelebilecek zararlardan Yataş sorumlu değildir.

4.13. Müşteri, Site çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım ve/veya araç kullanmayacağını, Site’ye yetkisiz olarak bağlanmayacağını ve işlem yapmayacağını, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmayacağını veya bunları kullanmayacağını kabul eder.

4.14. Müşteri, Site üzerinden satın alınan ürünlerin kişisel kullanım amaçlı olduğunu, bunların tekrar satış amaçlı olmadığını kabul eder.

4.15. Müşteri, Site üzerinden gerçekleştirdiği siparişi iptal etmek istemesi halinde bu talebini kendisine belirtilecek şekilde siparişin verilmiş olduğu saatten itibaren en geç 24 (yirmi dört) saat içerisinde bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Teslim edilen ürünlerin iadesinde Ön Bilgilendirme Metni, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve ilgili mevzuat hükümleri uygulanacaktır.

4.16.  Müşteri, Site üzerinden yaptığı her türlü iş ve işlemin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu; burada gerçekleştirilen iş ve işlemleri kendisinin gerçekleştirmediği yolunda herhangi bir def’i ve/veya itiraz ileri süremeyeceğini ve/veya bu def’i veya itiraza dayanarak yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçınmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.17.  Müşteri, farklı bir kullanıcı adı kullanmak suretiyle birden fazla üyelik hesabı açmamayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu kuralın ihlali veya herhangi bir sebeple üyelikten çıkarılan, üyeliği durdurulan veya askıya alınan birisinin tekrar Siteye girmek için farklı bir kullanıcı adı ile bir veya daha fazla üyelik hesabı açtığının, Yataş tarafından tespit edilmesi halinde, Yataş’ın, bu kişinin tüm üyelik hesapları, herhangi bir ihtara gerek olmaksızın iptal etme ve işbu sözleşmeyi herhangi bir tazminat yükümlülüğü olmadan tek taraflı olarak feshetme yetkisi olacaktır.

Madde 5. Ödeme ile İlgili Koşullar

5.1. Müşteri, satın alacağı ürünlerin ücretini kredi kartı veya havale/EFT ile ödeyebilir

5.2. Müşteri, satın alınan ürünlerin bedellerinin seçilen ödeme aracı ile ödemek zorunda olduğunu aksi takdirde hizmetlerin kendisine teslim edilmeyeceğini kabul eder.

5.3. Müşteri, online ödeme yöntemi sırasında verilecek kart bilgilerinin doğruluğundan sorumlu olup, Yataş’ın ödemeyi, kendi adı ve hesabına tahsil ettiğini bildiğini ve satış ilişkisinin kendisi ile Yataş arasında kurulmuş olacağını bildiğini kabul ve beyan eder.

5.4. Online ödeme yöntemi seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde, kartın hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır. Online ödeme yöntemi ile ödemesi yapılmış siparişlerde, sipariş karşılığı fiş/fatura siparişi alan Yataş tarafından düzenlenir.

Madde 6. Kişisel Verilerin Gizliliği ve Ticari Elektronik İleti

6.1. Yataş, Müşteri’nin adı-soyadı, adresi, telefon numarası, kredi kartı bilgileri vb. Müşteri’yi tanımlamaya yönelik her türlü kişisel veriyi 6698 sayılı Kanun hükümleri uyarınca aydınlatma yükümlülüğü ve gerekmesi halinde rıza alma yükümlüklerini yerine getirmek ve sair güvenlik önlemlerine uymak şartıyla toplama, saklama, aktarma gibi her türlü işleme işlemini yapmaya yetkilidir.

6.2. Yataş, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

6.3. Yataş’nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Site'ye ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Yataş’nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

6.4. Yataş sunucularında toplanan bu bilgiler, aydınlatma yükümlülüğü kapsamında belirlenen amaçlar için kullanılacaktır.

6.5. Kişisel bilgiler içermeyen istatistiksel veriler Yataş çalışanları, iş ortakları gibi ifa yardımcıları ile paylaşılabilir.

6.6. Müşteri bilgileri, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

6.7. Müşteri, kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini, işlenme amacını, verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri, verilerin düzeltilmesini, silinmesini, anonim hale getirilmesini veya yok edilmesini, aykırı olarak işlenmiş ise zararın giderilmesini her zaman talep edebilir ve bilgi alabilir.

6.8. Müşteri, işbu Sözleşme’yi kabul ederek, Yataş’nın “Gizlilik ve Güvenlik Politikası” ve “Kişisel Verilerin Korunması Politikası” bölümünü de okuduğunu ve anladığını kabul eder.

6.9. Müşteri, izin vermesi halinde aynı zamanda Yataş’nın indirim ve hediye gibi promosyonlar ile promosyon amaçlı yarışma veya oyunlar dahil olmak üzere her türlü ticari elektronik veri, ses ve görüntü içerikli iletilerin telefon, çağrı merkezi, otomatik arama, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak iletebileceğini kabul ve beyan eder.

Madde 7. Fikri Mülkiyet Hakları

7.1. Site’nin sunumu ve tüm içeriği T.C. Mevzuatı ve fikri mülkiyet mevzuatı tarafından korunmakta olup, bu Site’deki tüm ticari markalar, logolar ve hizmet işaretleri başta olmak üzere, yayınlanan tüm bilgi ve/veya veriler Yataş’a veya sözleşme yoluyla Yataş’a lisans verenlere aittir. Müşteri, Yataş’ın yazılı onayı olmadan, doğrudan ve/veya dolaylı olarak aynen ya da başka bir şekilde Site’nin içeriğini dağıtamaz, iletemez, değiştiremez, kopyalayamaz, görüntüleyemez, çoğaltamaz, yayınlayamaz, işleyemez ve/veya başka bir şekilde kullanamaz ve/veya başkasının Site'nin hizmetlerine erişmesine ve/veya kullanmasına izin veremez. Aksi takdirde, Yataş’ın uğradığı/uğrayacağı her türlü zarar ile lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Yataş’dan talep edilen her türlü tazminat tutarını, Müşteri, Yataş’a derhal ödemekle sorumlu olacaktır.

7.2. Yataş’ın, Site hizmetleri, Site bilgileri, Site'nin telif haklarına tabi çalışmaları, Site'nin ticari markaları, Site'nin ticari görünümü ve/veya Site'ye ilişkin her türlü maddi ve/veya fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve/veya şahsi hakları, ticari bilgi ve/veya know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

7.3. Site’de yer alan bütün yazıların, grafiklerin, görsellerin ve/veya tüm resimlerin her hakkı saklıdır, izinsiz tasarruf edilemez.

7.4. Site içeriğine, tasarımına ve/veya yazılımına ilişkin tüm mali hakların izinsiz kullanımı (işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve umuma arz) bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz ifşa ve/veya kullanım, fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali anlamına gelecektir.

7.5. Müşteri’ler Site'nin kullanımında Türk Borçlar Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve mevcut ve/veya ileride yürürlüğe girecek olan her türlü mevzuat hükümlerine uygun davranacaklarını kabul ve taahhüt ederler. Aksi kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, idari, cezai ve mali her türlü sorumluluk Müşteri’ye ait olup Yataş’ın rücu hakkı saklıdır.

Madde 8. Sorumluluk

8.1. Müşteri, Site’de sunulan/yayınlanan bilgi ve/veya hizmetlerde eksiklik, iletişim sorunları, teknik problemler, altyapı ve/veya internet arızaları, elektrik kesintisi ve/veya sayılanlarla sınırlı olmaksızın başkaca problemler olabileceğini kabul etmekte olup, bu tür problemler/arızalar oluşması durumunda Yataş gerek satış başlamadan önce, gerek satış esnasında veya satış yapılmış olsa dahi Müşteri’ye herhangi bir bildirimde bulunmaya gerek olmaksızın ve/veya sebep göstermeksizin satışı durdurmaya ve/veya sona erdirmeye ve/veya iptal etmeye yetkilidir. Müşteri bu nedenlerle Yataş’dan hiçbir ad altında hak ve ödeme talep edemez.

8.2. Yataş hizmetin hatasız olacağını veya sürekli sağlanacağını veya hizmetin virüs ve diğer zararlı unsurlardan arınmış olduğunu garanti etmemektedir.

8.3. Yataş’ın ağır kusuru veya kastı haricinde, Müşteri’nin doğrudan ve/veya dolaylı zararlarından sorumluluğu bulunmamaktadır.

Madde 9. Sözleşme’nin Feshi

9.1 Müşteri'nin işbu Sözleşme’den kaynaklanan yükümlülüklerinden herhangi biri ve/veya tamamına kısmen ve/veya tamamen aykırı davranması durumunda Yataş, herhangi bir bildirime gerek olmaksızın ve/veya gerekçe göstermeksizin tek taraflı olarak işbu Sözleşme’yi feshederek Site’ye üye olmuşsa Müşteri'nin üyeliğini iptal edebilir ve Müşteri'nin Site’den aldığı, almakta olduğu ya da alacağı hizmetleri kısmen veya tamamen dondurulabilir veya iptal edebilir. Bu nedenle fesih durumunda Müşteri Yataş’dan hiçbir hak ve/veya talepte bulunamaz. Yataş’ın doğmuş/doğacak her türlü zararını Müşteri’den talep etmeye yetkilidir.

9.2 Bu takdirde Müşteri haksız, yersiz, sebepsiz, mehilsiz ve zamansız bir fesihte bulunulduğu, iyi niyete aykırı davranıldığı veya sair bir neden ve bahane öne sürerek Yataş’dan hiçbir hak, alacak, kar kaybı, zarar ziyan tazminatı veya başkaca bir nam ve unvan altında herhangi bir ödeme talep edemez.

9.2 Bu takdirde Müşteri haksız, yersiz, sebepsiz, mehilsiz ve zamansız bir fesihte bulunulduğu, iyi niyete aykırı davranıldığı veya sair bir neden ve bahane öne sürerek Yataş’dan hiçbir hak, alacak, kar kaybı, zarar ziyan tazminatı veya başkaca bir nam ve unvan altında herhangi bir ödeme talep edemez.

Madde 10. Sözleşme’nin Süresi

İşbu Sözleşme Site’de onaylandığı andan itibaren yürürlüğe girer ve Yataş’ın veya Müşteri’nin üyeliğini iptal etmesi ve/veya Müşteri tarafından verilen siparişin iptal edilmesi ve/veya Müşteri tarafından verilen siparişin sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi ve/veya Site’de sunulan hizmetleri sona erdirmesi ile birlikte başkaca bildirime gerek olmaksızın kendiliğinden sona erer.

Madde 11. Muhtelif Hükümler

11.1. Müşteri, Sözleşme ve hizmetlerde yapılacak değişikliklerin, satış ile ilgili hususların, üye olması halinde üyeliğinin iptalinin, işbu Sözleşme’nin feshinin, sona erdirilmesinin ve benzeri her türlü bildirimin işlemler esnasına belirttiği e-posta adresine yapılmasına muvafakat etmiş olup, e-posta ile yapılan bildirimler ulaşsın veya ulaşmasın bildirimin Yataş tarafından gönderildiği andan itibaren tebliğ edilmiş olduğunu ve hukuki sonuçlarını doğuracağını kabul ve taahhüt eder. Bildirimin Müşteri’ye geç ulaşması veya ulaşmamasından ve sonuçlarından Yataş sorumlu değildir.

11.2. İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün, herhangi bir nedenden dolayı geçersiz sayılması veya uygulanabilirliğinin kalmaması halinde, Sözleşme’nin diğer hükümleri yürürlükte kalacaktır.

11.3. Yataş’ın Sözleşme tahtında sahip olduğu herhangi bir hak veya yetkiyi kullanmaması ya da kullanmakta gecikmesi o hak veya yetkiden feragat ettiği anlamına gelmediği gibi, bir hak veya yetkinin tek başına veya kısmen kullanılması o veya başka bir hak veya yetkinin daha sonra kullanılmasını engellemez, feragat anlamı taşımaz.

11.4. İşbu Sözleşme’den doğan uyuşmazlıkların çözümü hususunda İstanbul Mahkemeleri ile İcra Daireleri yetkilendirilmiştir.

11.5. Müşteri Site’de yer alan tüm uygulama ve kuralları okuyup anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. Müşteri, Sözleşme’nin tamamında yer alan menfaatlerine aykırı olabilecek düzenlemeleri de sonuçlarını bilerek ve anlayarak kabul ettiğini beyan eder.

1.POLİTİKANIN AMACI VE KAPSAMI

DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Markası ola LOVA YATAK olarak KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ POLİTİKASI (“Politika”), DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (“Doğtaş Kelebek Mobilya”) tarafından gerçekleştirilmekte olan işleme faaliyetlerine ve işlenmekte olan kişisel verilerin korunmasına yönelik iş ve işlemler konusunda usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır.2010 yılında yapılan değişiklik sonucunda Anayasanın 20. maddesine eklenen fıkra ile kişisel verilerin korunması Anayasal güvence altına alınmış ve kişisel verilerin korunmasına ilişkin usul ve esasların kanunla düzenleneceği hükme bağlanmıştır. Bu kapsamda, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 07.04.2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Öncelikle bir Anayasal hak olan kişisel verilerin korunması konusunda Doğtaş Kelebek Mobilya, şirket bünyesinde farkındalığın oluşması için gerekli çalışmaları düzenleyerek ve iç işleyişi kişisel verilerin korunması mevzuatına uyumlu hale getirerek bunu bir şirket politikası haline getirmektedir.Bu Politika, Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından kişisel verilerin korunması kanunu ve ilgili mevzuat ile ortaya konulan düzenlemelerin uygulanması bakımından yol gösterme amacı taşımaktadır.2.KAVRAMLARA AİT TANIMLAR

AÇIK RIZA:Belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rıza.


ANONİM HALE GETİRME:kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesi.


KİŞİSEL VERİ SAHİBİ:Kişisel verisi işlenen gerçek kişi. Örneğin; Müşteriler, çalışanlar.


KİŞİSEL VERİ:Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi.


ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİ SELVERİ:Irk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayat, ceza mahkumiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler ile biyometrik ve genetik veriler özel nitelikli verilerdir.


KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI:Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemdir.


VERİ İŞLEYEN:Veri sorumlusunun verdiği yetkiye dayanarak onun adına kişisel veri işleyen gerçek ve tüzel kişidir.


VERİ SORUMLUSU:Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek ve tüzel kişidir.


KVKK:6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu3.KİŞİSEL VERİLERİN KAYIT ORTAMLARI

Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından kişisel veriler aşağıdaki kayıt ortamları aracılığıyla işlenmektedir.


-Sunucular
-Çıkartılabilir bellekler (USB, Hafıza Kart vb.)
-Bilgi güvenliği cihazları (güvenlik duvarı, günlük kayıt dosyası, antivirüs vb.)
-Kişisel bilgisayarlar-Optik diskler (CD, DVD vb.)
-Yazıcı, tarayıcı, fotokopi makinesi
-Yazılımlar (ofis yazılımları, devlet kurumlarına ait yazılımlar)
-Mobil cihazlar (telefon, tablet vb.)
-Elektronik olmayan yazılı, basılı, görsel ortamlar


4.ÇALIŞANVEADAYKİŞİGRUBU

4.1.Aday Kişi Grubuna İlişkin Toplanan Kişisel Veriler

Doğtaş Kelebek Mobilya,işbaşvurusu amacıyla kendisine başvuran aday kişi grubuna ilişkin olarak;


•Özgeçmiş, iş tecrübesi, eğitim durumu,


•Adı Soyadı, T.C Kimlik No, Doğum Yeri ve Tarihi, Medeni Hali, Fotoğraf, Cinsiyeti,


•Telefon, Adres, E-mail (iletişim bilgileri),•Giriş-çıkış kayıtları ve kamera kayıtları,


•Telekonferans, görüntülü görüşme, telefon gibi araçlarla veya yüz yüze mülakat yapılması durumunda edilen bilgilerin kayıtları,


•Referanslar veya Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgiler,


•Ücret beklentisi gibi bilgileri işleyebilir.4.2.Çalışan Kişi Grubuna İlişkin Toplanan Kişisel Veriler


Doğtaş Kelebek Mobilya, işilişkisi/ iş sözleşmesinin ifası nedeni ve amacıyla çalışan kişi grubuna ilişkin olarak;


•Özgeçmiş, fotoğraf, iş tecrübesi, eğitim durumu, diploma, sertifika, Mesleki Yeterlilik Belgesi, Psiko Teknik, SRC4, SRC2 Belgeleri, E ve G Ehliyet,


•Adı Soyadı, T.C Kimlik No, Kimlik Seri No, Anne Adı, Baba Adı, Doğum Yeri ve Tarihi, Medeni Hali, Dini, KanGrubu, İmza, Fotoğraf, Kayıtlı olduğu il, İlçe, Mahalle, Köy, Cilt No, Aile Seri No, Cinsiyeti, Adli Sicil Belgesi,


•Telefon numarası, Adres, E-mail adresi, tercih ettiği bir yakınının telefon numarası (iletişim bilgileri),


•Referanslar veya Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgiler,


•Ücret beklentisi, ücret ödeme şekli gibi bilgiler,


•Sabıka kaydı, sağlık raporu (Akciğer Grafiği, Göz Raporu, Kulak Odyometresi, Hepatit Testi, Solunum Fonksiyon Testi), İcra Takip belgeleri


•Askerlik tescil belgesi, SGK hizmet dökümü,


•Finans verileri, kamera kayıtları, iş seyahatleri bilgileri, konum verisi,


•Araç tahsis bilgileri, ferdi kaza sigortası, iş kıyafet bedenleri, özel sağlık sigortası bilgilerini işlemektedir.


4.3.Adayların Kişisel Verilerinin Toplanma ve İşlenme Amaçları

Doğtaş Kelebek Mobilya başvurunun niteliğini dikkate alarak adayın aşağıdaki amaçlarla kişisel verilerini işlemektedir:


•Adayın niteliğini, tecrübesini, ilgisini ve açık pozisyona uygunluğunu değerlendirmek,•Gerektiği takdirde, adayın ilettiği bilgilerin doğruluğunun kontrolünü yapmak veya üçüncü kişilerle iletişime geçip aday hakkında referans araştırması yapmak,


•Başvuru ve işe alım süreci hakkında aday ile iletişime geçmek veya uygun olduğu takdirde, sonradan açılan herhangi bir pozisyon için aday ile iletişime geçmek,


•Herhangi bir mevzuatın gereklerini ya da yetkili kurum veya kuruluşun taleplerini karşılamak,


•Doğtaş Kelebek Mobilya’nın uyguladığı işe alım ilkelerini geliştirmek ve iyileştirmek,


•İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde yapılması gereken faaliyetleri icra etmek.


4.4.Çalışanların Kişisel Verilerinin Toplanma ve İşlenme Amaçları

Doğtaş Kelebek Mobilya çalışan kişi grubunun aşağıdaki amaçlarla kişisel verilerini işlemektedir:


•Doğtaş Kelebek Mobilya’nın uyguladığı iş sözleşmesi ilkelerini geliştirmek ve iyileştirmek,


•Acil durum süreçlerinin yürütülebilmesi,


•Denetim etik faaliyetlerin yürütülebilmesi,


•İnsan kaynakları süreçlerinin yürütülebilmesi,


•Doğabilecek uyuşmazlıklarda veya gerçekleşebilecek adli bir vakada yetkili kamu kurum veya kuruluşların taleplerinin karşılanabilmesi,


•Çalışanın istihdamı ile ilgili olarak yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla,


•Personellere maaş hesabı açılması, gerektiğidurumlarda kiralık araç verilmesi, telefon verilmesi, telefon hattı verilmesi, yemek kartı verilmesi, otomatik bireysel emeklilik işlemlerinin yerine getirilmesi amacıyla,


•Çalışanın görevini yerine getirebilmesi için gerekli sağlık koşullarının takibi amacıyla;


•Çalışanın maaşına konulan maaş hacizlerinin takibi amacıyla,


•Doğtaş Kelebek Mobilya’nın kalite, bilgi güvenliği ve gizlilik politikalarının ve standartlarının sağlıklı olarak temini ve denetimi amacıyla,


•Şirket seyahatlerinin organize edilmesi amacıyla,


•Acil durumların varlığı halinde Çalışanın kendi rızası ile verdiği kişiler ile iletişime geçilmesi amacıyla,


•İşe giriş ve çıkışların tespiti ve kontrolü amacıyla,


•Üst yönetime yapılacak raporlama ve analizlerin hazırlanması amacıyla,


•Yazılım, kurumsal kaynak planlaması, raporlama, pazarlama vs. gibi işlevlerin yerine getirilmesi,


•Performans değerlendirmesi yapmak ve ücret politikaları belirlemek amacıyla,


•İşyerinde gizlilik ve güvenlik uygulamaları nedeniyle kamera görüntülerinin kaydedilmesi,


•Kanun ve yönetmelikler ile belirlenmiş gerekliliklerin ifa edilmesi (vergi mevzuatı, sosyal güvenlik mevzuatı, borçlar hukuku mevzuatı, ticaret hukuku mevzuatı, iş sağlığı ve güvenliği hukuku, elektronik iletişim ile ilgili mevzuat vs. ilgili tüm mevzuatlar)


•İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde yapılması gereken faaliyetlerin icra etmek.


4.5.Çalışanların ve Adayların Kişisel Verilerinin Toplanma ve İşlenme Yöntemleri


İşe alım sürecinde adayların kişisel verileri bu Politika ’dabelirtilen diğer yöntem ve vasıtalarla birlikte veya ek olarak aşağıdaki yöntem ve vasıtalarla toplanmaktadır:


•Matbu veya elektronik ortamda yayınlanan başvuru formu,


•Adayların Doğtaş Kelebek Mobilya’ya e-posta, referans ve benzeri yöntemlerle ulaştırdıkları özgeçmişler,


•İstihdam veya danışmanlık şirketleri, İşkur, İK siteleri ile Linkedin,


•Aday tarafından iletilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla yapılan kontroller ile Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından yapılan araştırmalar.


Doğtaş Kelebek Mobilya toplanan kişisel verileri bilgisayar sistemleri ve insan kaynakları personeli vasıtasıyla otomatik olan veya otomatik olmayan yollarla işler.


4.6.Adaylar Hakkında Referans Araştırması Yapılması


Doğtaş Kelebek Mobilya, adaylar hakkında, adayların iş başvuru formunda ilgili alanlarıdoldurmak suretiyle belirtmiş olduğu bilgiler ile referans araştırması yapabilir.


Yapılacak referans araştırması genel olarak adayın verdiği bilgilerin doğruluğunu teyit etmeye yönelik olacaktır.


Ayrıca adayın kendisi hakkında sakladığı ve Doğtaş Kelebek Mobilya açısından risklerin doğmasına sebep olabilecek bilgileri tespit etmek de yapılabilecek araştırmanın amaçları arasında olacaktır.Referans araştırması yapılması amacıyla iletişime geçilecek olan kişilere karşı aydınlatma yükümlülüğü ilk iletişim anında Doğtaş Kelebek Mobilya yetkilisi tarafından yerine getirilecektir.


Yapılacak referans araştırması kapsamında üçüncü kişilerle adaylara ait kimlik bilgileri, iş ve eğitim tecrübeleri gibi gerekli kişisel veriler paylaşılabilir. Ayrıca adaylar hakkında üçüncü kişilerden kişisel veri elde edilebilir.Adaylar, kendileri ile ilgili yapılacak referans araştırması hakkında her zaman Doğtaş Kelebek Mobilya ile irtibat kurabilir.


4.7.Çalışanların ve Adayların Kişisel Verilerine İlişkin Hakları


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVKK”) 11. Maddesinden kaynaklanan haklarını kullanmak isteyen adaylar bu Politika ‘daaçıklanan usul ve esaslar kapsamında Doğtaş Kelebek Mobilya’ya başvurabilirler.


4.8.Adaylık Sürecinde Toplanan Kişisel Verilerden İşe Alım Halinde İşlenmesine Devam Edilecek Olanlar


İşe alım süreçleri boyunca aday hakkında toplanan ve işlenen tüm kişisel veriler, adayın ilgili açık pozisyonda istihdam edilmesine karar verilmesi halinde özlük dosyasına aktarılır.


4.9.Çalışanların ve Adayların Kişisel Verilerinin Güvenliği


Doğtaş Kelebek Mobilya işlediği kişisel verilerin güvenliği bakımından, veri konusu kişi grupları (aday, kişi grubu, stajyer gibi) arasında ayrım gözetmez. Kişisel verilerin güvenliği hakkında detaylıbilgi bu dokümanın kişisel verilerin güvenliğine ilişkin bölümünde yer almaktadır.


5.MÜŞTERİ


5.1.Müşterilere İlişkin Toplanan Kişisel Veriler


Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından müşteriye sunulan hizmet, ürün ya da ticari faaliyete bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle beraber; sözlü, yazılı ya da elektronik ortamda, Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından temin edilerek ve Doğtaş Kelebek Mobilya ürün ve hizmetlerini kullanımınız süresince aşağıda yer alan kişisel verileriniz işlenmektedir:


•Ad ve soyadı, telefon numarası, Mail Adresi, elektronik posta adresi (iletişim bilgileri), Ses kayıtları, kamera kayıtları, MeslekiBilgileri


•Müşteri talepleri, önerileri ve müşteri denetim raporları.


5.2.Müşterilerin Verilerinin Toplanma ve İşlenme Amaçları


Doğtaş Kelebek Mobilya, müşteriye sunduğu hizmet ile aralarındaki iş ilişkisini dikkate alınarak müşterinin aşağıdaki amaçla kişisel verilerini işlemektedir:


•Muhasebe ve finansal Süreçlerinin Yürütülmesi, Tahsilat yapmak ve teyit etmek amacıyla,


•Müşteri tarafından istek doğrultusunda doldurulmuş bulunan öneri ve talep formlarının değerlendirilmesi ve işin geliştirilmesi.


•Müşteriye sağlanan hizmetlerin sağlıklı şekilde gerçekleştirilebilmesi, fiziksel güvenlik önlemlerinin sağlanması


5.3.Müşterilerin Kişisel Verilerinin Toplanma ve İşlenme Yöntemleri


Görüşme ve/ veya değerlendirme sürecinde müşterilerin kişisel verileri bu Politika ‘dabelirtilen diğer yöntem ve vasıtalarla birlikte veya ek olarak aşağıdaki yöntem ve vasıtalarla toplanabilir:


•Sözlü, yazılı ya da elektronik ortamda; e-posta, yazılı dilekçe/ öneri-talep formları ile.


5.4.Müşterilerin Kişisel Verilerine İlişkin Hakları


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ndan (“KVKK”) kaynaklanan haklarını kullanmak isteyen müşteriler bu Politika ‘daaçıklanan usul ve esaslar kapsamında Doğtaş Kelebek Mobilya’ya başvurabilirler.


6.KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN İLKELER


Doğtaş Kelebek Mobilya, kişisel verilerin korunması konusunda şirket politikası olarak özel bir hassasiyet göstermekte olup bu doğrultuda aşağıdaki temel ilkelerin ışığında hareket etmektedir.


6.1.Hukuka ve Dürüstlük Kuralına Uygun İşleme


Kişisel verilerin işlenmesinde hukuksal düzenlemelerle getirilen ilkeler ile genel güven ve dürüstlük kuralına uygun hareket edilmektedir.


6.2.Kişisel Verilerin Doğru ve Gerektiğinde Güncel Olmasını Sağlama


Kişi gruplarının işlenen kişisel verilerinin doğru ve güncel olması için dönemsel kontrol ve güncellemeler yapılmakta ve bu doğrultuda gerekli tedbirler alınmaktadır. Bu kapsamda kişisel verilerin doğruluğunu kontrol etme ve gerekli düzeltmeleri yapmaya yönelik sistemler Doğtaş Kelebek Mobilya bünyesinde oluşturulur.


6.3.Belirli, Açık ve Meşru Amaçlarla İşleme


Kişisel veriler açık, belirli ve meşru veri işleme amaçlarına dayalı olarak işlenmektedir. Verilerin hangi amaçla işleneceği, aşağıda detaylı olarak yer almaktadır.


6.4.İşlendikleri Amaçla Bağlantılı, Sınırlı ve Ölçülü Olma


Kişisel veriler öngörülen amaç/amaçların gerçekleştirilebilmesi için ölçülü, amaçla ilintili ve sınırlı biçimde işlenmekte ve amacın gerçekleştirilmesiyle ilgili olmayan veya ihtiyaç duyulmayan kişisel verilerin işlenmesinden kaçınılmaktadır.


6.5.İlgili Mevzuatta Öngörülen veya İşlendikleri Amaç İçin Gerekli Olan Süre Kadar Muhafaza Etme


Doğtaş Kelebek Mobilya, kişisel verileri ancak ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza etmektedir. Bu kapsamda, öncelikle ilgili mevzuatta kişisel verilerin saklanması için bir süre öngörülüp öngörülmediği tespit edilmekte, bir süre belirlenmişse bu süreye uygun davranılmakta, bir süre belirlenmemişse kişisel veriler işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar saklanmaktadır. Sürenin bitimi veya işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde, daha uzun süre işlenmelerine izin veren hukuki bir sebep bulunmaması halinde, kişisel veriler Doğtaş Kelebek Mobilya’nın Kişisel Verilerin Saklanması ve İmhası Politikasınagöre silinmekte, yok edilmekte veya anonim hale getirilmektedir.


7.KİŞİ GRUPLARININ KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ ŞARTLARI


İlgili kişi gruplarının açık rızası, kişisel verilerin hukuka uygun olarak işlenmesini olanaklı kılan hukuka uygunluk sebeplerinden sadece bir tanesidir. Açık rıza dışında, aşağıda yer alan diğer hukuka uygunluk sebeplerinden birinin varlığı durumunda da kişisel veriler işlenebilir.Kişisel veri işleme faaliyetinin dayanağı aşağıda belirtilen hukuka uygunluk sebeplerinden yalnızca biri olabildiği gibi bu şartlardan birden fazlası da aynı kişisel veri işleme faaliyetinin dayanağı olabilir. İşlenen kişisel verilerin, özel nitelikli kişisel veri olması halinde ise; aşağıda “Özel Nitelikli Kişisel Verilerin İşlenebileceği Haller” başlığı içerisinde yer alan koşullar uygulanır. Kişi grupları, işbu Politika ile işlenen kişisel verilerinin hangileri olduğu, kişisel verilerinin hangi amaçlarla ve hangi sebeplerle işlendiği, kişisel verilerinin hangi kaynaklardan toplandığı, bu kişisel verilerin kimlerle paylaşılacağı ve nasıl kullanılacağı gibi konular hakkında bilgilendirilir.


7.1.Kanunlarda Açıkça Öngörülmesi


Kanunlarda açıkça kişisel veri işlenmesi öngörüldüğü hallerde, Doğtaş Kelebek Mobilya verisi işlenecek kişi gruplarının ayrıca açık rızasını almadan kişisel verilerini işler. Örneğin Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca üyelik, ticari elektronik izni verilmesi, sipariş, ödeme, teslimat, ürüne ilişkin iptal veya iade gibi süreçlerde kişisel verilerin işlenmesi.


7.2.FiiliİmkânsızlıkSebebiyleİlgilininAçıkRızasınınAlınamamasıFiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda olan veya rızasına geçerlilik tanınamayacak olan kişi grubunun kendisinin ya da başka bir kişinin hayatı veya beden bütünlüğünü korumak için kişisel verisinin işlenmesinin zorunlu olması halinde kişi grubunun açık rızası alınmaksızın verileri işlenebilir.

7.3.Sözleşmenin Kurulması veya İfasıyla Doğrudan İlgili Olması


Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması halinde veriler işlenebilir.


7.4.Doğtaş Kelebek Mobilya’nın Hukuki Yükümlülüğünü Yerine Getirmesi


Veri sorumlusu olarak hukuki yükümlülükleri yerine getirmek için işlemenin zorunlu olması halinde açık rıza alınmaksızın kişi grubunun kişisel verileri işlenebilir.


7.5.Kişi Gruplarının Kişisel Verisini Alenileştirmesi


Kişi grubunun, kişisel verisinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması halinde, açık rızaya gerek olmaksızın veriler işlenebilir. Örneğin Üye’nin internette, sosyal medya hesaplarında herkese açık olarak paylaşmış olduğu kişisel veriler, bu paylaşım iradesine uygun ve ölçüde olduğu takdirde işlenebilecektir.


7.6.Bir Hakkın Tesisi veya Korunması için Veri İşlemenin Zorunlu Olması


Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması halinde kişi grubunun açık rızası alınmaksızın verileri işlenebilir. Örneğin üyenin mahkemeye yapmış olduğu bir şikâyeteistinaden bilgilerinin bu şikâyetdosyasına konulması.


7.7.Meşru Menfaate Dayalı Olarak Verilerin İşlenmesi


Kişi grubunun temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla Doğtaş Kelebek Mobilya’nın meşrumenfaatleri için veri işlemenin zorunlu olması halinde kişi grubunun açık rızası alınmaksızın kişiselverileri işlenebilir. Örneğin Müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından memnuniyet anketleri yapılması.7.8.KişiGrubununKişiselVerilerininAçıkRızayaDayalıOlarakİşlenmesiKişi grubunun kişisel verileri, yukarıda madde 5(2)’de belirtilen şartlardan herhangi birine dayalı olarak işlenemediği durumlarda, açık rızaya dayalı olarak işlenecektir.


8.ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENEBİLECEĞİ HALLER


Kişisel verilerin bir kısmı, “özel nitelikli kişisel veri” olarak ayrı şekilde düzenlenmekte ve özel bir korumaya tabi olmaktadır.


8.1.Özel Nitelikli Kişisel Verilerin Açık Rızaya Dayalı Olarak İşlenmesi


Özel nitelikli kişisel veriler, kişi grubunun açık rızası olması halinde, bu Politika ‘dabelirtilen ilkeler ve gerekli idari ve teknik tedbirler alınarak işlenebilir.


8.2.Özel Nitelikli Kişisel Verilerin Açık Rıza Olmaksızın İşlenebileceği Haller


Özel nitelikli kişisel veriler, kişi grubunun açık rızası bulunmayan durumlarda Kişisel Verileri Koruma Kurulu (“Kurul”) tarafından belirlenecek olan yeterli önlemlerin alınması kaydıyla aşağıdaki durumlarda işlenebilecektir:


•Kişi grubunun sağlığı ve cinsel hayatı dışındaki özel nitelikli kişisel veriler, kanunlarda öngörülen hallerde,


•Kişi grubunun sağlığına ve cinsel hayatına ilişkin özel nitelikli kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından.


9.KİŞİ GRUBUNUN AYDINLATILMASI VE BİLGİLENDİRİLMESİ


Kişisel verilerin elde edilmesi sırasında kişi grubu Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından bilgilendirilir.


Bu kapsamda Doğtaş Kelebek Mobilya irtibat kişisinin kimliği, kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi ile kişi gruplarının sahip oldukları haklar kendilerine bildirilir.Kişi gruplarının, kişisel verilerine ilişkin bilgi talep etmesi halinde talep@lovayatak.come-posta adresine, güvenli elektronik imza, mobil imza ile kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi dogtaskelebek@hs03.kep.tr’ye e-posta göndererek ya daİdealtepeMAh.RıfkıtongsirCadno107Maltepeİstanbuladresineyazılı başvuruda bulunulması halinde gerekli bilgilendirme yapılır.


Doğtaş Kelebek Mobilya


10.KİŞİSEL VERİLERİN KATEGORİZE EDİLMESİ


Bu POLİTİKA kapsamında, Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından kişi gruplarının aşağıda belirtilen kategorilerdeki kişisel verileri işlenmektedir:


•Kimlik Bilgisi


•İletişim Bilgisi


•Fiziksel MekânGüvenlik Bilgisi


•Finansal Bilgi


•Özlük Bilgisi


•Aday Çalışan Bilgisi


•ŞikâyetYönetimi Bilgisi


•Site ziyaret bilgileri


11.KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMAÇLARI


11.1.İşlenme Koşulları


Kişisel veriler aşağıdaki koşullarla sınırlı olarak işlenmektedir. Bu koşullar;


•Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin ilgili faaliyetin kanunlarda açıkça öngörülmesi,


•Kişisel verilerinizin Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından işlenmesinin bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili ve gerekli olması,


•Kişisel verilerin işlenmesinin Doğtaş Kelebek Mobilya’nın hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması,


•Kişisel verilerin kişi grubu tarafından alenileştirilmiş olması şartıyla; alenileştirme amacıyla sınırlı bir şekilde Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından işlenmesi,


•Kişisel verilerin Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından işlenmesininDoğtaş Kelebek Mobilya veya kişi gruplarının veya üçüncü kişilerin haklarının tesisi, kullanılması veya korunması için zorunlu olması,


•Kişi gruplarının temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla Doğtaş Kelebek Mobilya’nın meşru menfaatleri için kişisel veri işleme faaliyetinde bulunulmasının zorunlu olması,


•Doğtaş Kelebek Mobilya tarafından kişisel veri işleme faaliyetinde bulunulmasının ilgili kişinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması ve bu durumda da ilgili kişinin fiili imkânsızlık veya hukuki geçersizlik nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunması.


Yukarıda belirtilen şartların bulunmaması halinde; kişisel veri işleme faaliyetinde bulunmak için Doğtaş Kelebek Mobilya kişisel veri sahiplerinin açık rızalarına başvurmaktadır.


11.2.İşleme Amaçları


Doğtaş Kelebek Mobilya kişisel verileri; aşağıda belirtilen amaçlarla işlemektedir:

Aday-Çalışan Grubu için:


•İşe alım süreçlerinin gerçekleştirilebilmesi,


•Adayların değerlendirilebilmesi,•Özlük dosyasının oluşturulması,


•Performans değerlendirmesi yapılabilmesi,


•İşin gereklerini sürekli olarak yerine getirmeye ehil olup olmadığının tespiti,


•İş akdi çerçevesinde çalışan kişilerin genel sigorta ve sair işlemlerinin yürütülebilmesi,


•Yan hak süreçlerinin yönetilebilmesi, periyodik sağlık kontrollerinin gerçekleştirilmesi, işe giriş ve çıkış işlemlerinin yapılması,


•Ödüllendirme süreçlerinin gerçekleştirilmesi,


•Şirket içi organizasyonların yapılması,


•Yurtiçi/yurtdışı ziyaretlerin organize edilmesi


•Kanuni takibat işlemlerinin yapılması

Müşteri Grubu için:


•Müşteri tarafından istek doğrultusunda doldurulmuş bulunan öneri ve talep formlarının değerlendirilmesi ve işin geliştirilmesi.


•Müşterilere sağlanan teknik servis vb. hizmetlerin sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi.


Soruşturmayı veya yargılamayı yürüten makamı temsil eden kamu görevlisi, idari kurum çalışanı için:


•Yasal ve idari süreçlerin yönetiminde ihtiyaç duyulabilecek bilgi ve belgelerin temini.


•Yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi.


Çevrim içi Ziyaretçi için:


•Yasal düzenlemelere uyum gereği.


•Çevrimiçi ziyaretçi ve kullanıcıların sistem hareketlerinin loglanması.


Hissedar / Ortak için:


•Yasal ve idari süreçlerin yönetiminde ihtiyaç duyulabilecek bilgi ve belgelerin temini


12.KİŞİSEL VERİLERİN YURTİÇİ VE/VEYA YURTDIŞI ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AKTARILMASI


Kişi grubuna ait kişisel veriler, işleme amaçları doğrultusunda gerekli güvenlik önlemleri alınarak üçüncü kişilere (üçüncü taraf şirketlere, üçüncü gerçek kişilere) aktarılabilmektedir.


12.1.Kişisel Verilerin Aktarılması


Kişisel veriler, KVKK Madde 8 ve Madde 9’da öngörülen koşulların gerçekleşmesi durumunda üçüncü kişilere aktarılabilir.Sitede çevrimiçi ziyaretçilerin anonim nitelikteki bilgileri, site kullanım alışkanlıkları cookieler ile toplanmakta ve paylaşılabilmektedir.


12.2.Kişisel Verilerin Aktarıldığı Üçüncü Kişiler ve Aktarılma Amaçları


Kişisel verileriniz aşağıda sıralanan veri konusu kişi gruplarına aktarılabilir:


•İş ortaklarına (Bağımsız Denetmenler, Anlaşmalı olunan sigorta şirketleri),


•Firmanın sosyal medya hesaplarında bu hesapları takip eden kişiler ile(şirketiçinde kutlama ve etkinliklerde kişilerin açık rızaları doğrultusunda(fotoğraf paylaşımı da dahil) çekilen fotoğrafve videolar için),


•AVM yönetimi,


•Hukuken yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına,•Hukuken yetkili özel hukuk kişilerine (Şirket Avukatı/ Hukuk Müşaviri, İşyeri Hekimi).Kişisel verileriniz aşağıdaki amaçlar ile aktarılmaktadır:


•Doğtaş Kelebek Mobilya’nın uyguladığı iş sözleşmesi ilkelerini geliştirilmesi ve iyileştirilmesi,


•Çalışanların sağlık promosyonlarından (kan bağışı, özel hastane anlaşması) vb.süreçlerden yararlanmasının sağlanabilmesi,


•Acil durum süreçlerinin yürütülebilmesi,


•Doğabilecek uyuşmazlıklarda veya gerçekleşebilecek adli bir vakada yetkili kamu kurum veya kuruluşların taleplerinin karşılanabilmesi,


•Performans değerlendirmesi yapmak ve ücret politikaları belirlenmesi.


13.KİŞİSEL VERİLERİN GÜVENLİĞİ


Kişisel verilerin güvenliğini sağlamak adına yetkisiz erişim risklerini, kaza ile veri kayıplarını, verilerin kasti silinmesini veya verilerin zarar görmesini engelleyecek makul önlemler alınmaktadır.Kişisel verilere, erişim yetkisi bulunan kişilerden başkasının erişmesini engellemek adına gereken her türlü teknik ve fiziki önlemler alınır. Bu kapsamda özellikle yetkilendirme sistemi, hiç kimsenin gereğinden fazla kişisel veriye erişmesinin mümkün olmayacağı şekilde kurgulanır. Sağlık verileri gibi özel nitelikli kişisel verilerin güvenliği sağlanırken diğer kişisel verilere göre daha katı önlemler alınır.Yetkilendirilmiş kişiler gereken güvenlik kontrollerinden geçirilir. Ayrıca bu kişiler görev ve sorumlulukları hakkında eğitilir.Kişisel verilere erişim kayıtları teknik imkânlar elverdiği ölçüde tutulur ve bu kayıtlar düzenli aralıklarla incelenir. Yetkisiz erişim söz konusu olduğunda derhal soruşturma başlatılır.Doğtaş Kelebek Mobilya işlenen verilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla aşağıdaki yükümlülüklere uyar:


•Kişisel verilerin korunmasına ilişkin konularda hukuka uygun ve dürüst davranma,


•Kişisel verileri doğru, tam ve eksiksiz işleme,


•Güncelliğini kaybeden kişisel verilerin güncellenmesi amacıyla gerekli çalışmaları yapma,


•Kişisel verilerin işlenmesinde herhangi bir hukuka aykırılık fark ettiğinde ilgili yöneticiyi bilgilendirme,


•Kişisel verilere ilişkin kanuni hakların kullanılabilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapma.


14.KİŞİ GRUPLARININ YASAL HAKLARI VE KULLANMA YÖNTEMLERİ


14.1.KVKK Kapsamında Kişisel Verilere İlişkin Haklar


Kişisel verilere ilişkin olarak kişi gruplarının kullanabileceği haklar KVKK Madde 11’de yer almakta olup, aşağıdaki gibidir:


•Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,


•Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,


•Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,


•Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,


•Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,


•İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,


•(d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,


•İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,


•Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.


14.2.Kişisel Verilere İlişkin Hakların Kullanılmasına İlişkin Esaslar


Kişisel verilere ilişkin hakları kullanmak için kişiler, talep@lovayatak.com e-posta adresine, kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da Doğtaş KelebekMobilya sistemlerinde kayıtlı bulunan e-posta adresini kullanmak suretiyle e-posta göndererek ya da www.lovayatak.com sayfasında yer alan KVK Başvuru Formu ’nukullanarak başvuru yapabileceklerdir. Bu şekilde yapacağınız başvurulara en geç 30 gün içerisinde cevap verilecektir.


15.YÜRÜRLÜK VE GÜNCELLENEBİLİRLİK


İşbu Politika yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir. Politika değişen koşullara ve mevzuata uyum amacıyla güncellenebilecektir. İlgili güncelleme hakkındawww.lovayatak.com adresi üzerinden bilgi verilecektir.