Tüm ürünlerde ÜCRETSİZ Kargo Fırsatı!
{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Lova

Evlilik Hazırlığında Olanlar İçin Yatak Odası Çeyiz Listesi

Hayatlarını birleştirmeye karar vermiş olan çiftler için düğün sezonun açılması ile birlikte heyecanlı, yepyeni bir dönem başlıyor. Ev kurmaya hazırlanan çiftler, yeni yuvalarının her bir köşesini ortak zevkleri ışığında şekillendirmeye çalışıyor. Evlilik listesinin en önemli kalemlerinden bir tanesi ise elbette ki yatak odası çeyiz listesi!


Dünya evine girerken tüm gelin ve damat adaylarının içini tatlı bir telaşın sardığını biliyoruz. Salon takımı, oturma odası mobilyaları, beyaz eşyalar, aksesuarlar, mutfak gereçleri, tekstil ürünleri ve elbette yatak odası eşyaları…


Her birini en ince ayrıntısına kadar incelikle düşünmek ve özenle seçmek, özellikle de düğün tarihi yaklaştıkça daha da stresli bir hal alıyor. Tıpkı evin diğer odaları için alınması gereken eşyalarda olduğu gibi yatak odası eşyaları konusunda da incelikle düşünmek gerekiyor.


Peki yatak odası çeyiz listesi denildiğinde ilk akla gelen eşyalar nelerdir? Bu konuda aklınızda soru işaretleri varsa ve düğün telaşesinde bazı detayları atlamaktan korkuyorsanız endişelenmenize hiç gerek yok!


Listemizi inceleyerek çeyiz alışverişinde almanız gerekenleri bir kenara not edebilir böylece ihtiyaçlarınızı çok daha net bir şekilde görerek eklemeler ve çıkarmalar yapabilirsiniz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan çeyiz alışverişinde yatak odanız için nelere ihtiyacınız olabileceğine göz atalım!

Evlenecekler İçin A’dan Z’ye Yatak Odası Çeyiz Listesi

Lova

Evlilik listesine neler eklemeniz gerektiği konusunda kararsız kalıyorsanız hazırladığımız yatak odası çeyiz listesi sayesinde ihtiyacınız olabilecek eşyaları öğrenebilir, hazırlıklarınızı buna uygun olarak şekillendirebilirsiniz.


İşte çeyiz alışverişi için dükkan dükkan gezmeden önce mutlaka göz atmanız gereken yatak odası çeyiz listesi!


1. Yatak Odası Mobilyaları

Lova

Yatak odası çeyiz listesi denildiğinde ilk akla gelen elbette ki yatak odanızın temelini oluşturan mobilyalar. Mobilyalarınızı ise yatak odanızın ölçülerine uygun olacak şekilde almanız büyük önem taşıyor. Eğer odanız çok geniş değilse mobilya tercihinizi fazla yer kaplamayan fakat daha fonksiyonel olanlardan yana kullanmalısınız.


Öte yandan geniş bir yatak odanız varsa mobilyalarınızı da içeride sıcak bir atmosfer oluşturacak şekilde seçebilirsiniz. Peki yatak odanız için satın alabileceğiniz mobilyalar hangileridir?


Yatak bazası

Yatak başlığı

● Karyola

Yatak

● Dolap

● Şifonyer

Komodin


Yukarıda sıralamış olduğumuz mobilya ürünleri, standart yatak odası takımlarının hemen hepsinde bulunuyor. Fakat daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi taşınacağınız evdeki yatak odanızın ölçülerini dikkate alarak, sözünü ettiğimiz mobilyaların tümünü almak yerine en çok ihtiyacınız olanları alabilirsiniz.


Öte yandan henüz kendinize ait bir eviniz yoksa kısa süre içinde taşınma ihtimalinizi de göz önünde bulundurarak çok büyük veya çok küçük mobilyalar yerine standart ölçülere sahip; her odaya sığabilecek mobilyaları almanızı tavsiye ederiz. Böylelikle eşyalarınız odanızın çok dar ya da çok boş görünmesine neden olmaz.


Ek olarak eğer eşyalarınızı yerleştirmek konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız bir karyola yerine yatak bazası alarak ile bu sorunu en şık biçimde ortadan kaldırabilirsiniz.


2. Aydınlatma Ürünleri

Lova

Evlilik listesi hazırlarken yatak odanıza ekleyeceğiniz aydınlatmaların ikinci planda kalması gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü aydınlatma ürünleri yatak odanızın daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlamalarının yanı sıra bu alanın en şık tamamlayıcılarından biri olurlar. Peki sözünü ettiğimiz aydınlatma ürünleri neler olabilir?


● Avize

● Lambader

● Masa lambası

● Aplik

● Led aydınlatma

● Abajur


Aydınlatma seçiminiz de hem kişisel beklentilerinize göre hem de odanızın büyüklüğüne ve içeri giren doğal ışığa uygun şekilde olmalıdır. Eğer odanız güneş görmüyorsa ve karanlıksa daha fazla ışık yayan aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.


Öte yandan eğer yatak odanız çok küçükse çok yer kaplayan, büyük ürünler tercih etmek yerine daha minimal tarzdaki modellere yönelebilir; duvar aplikleri, sarkıt lambalar veya spot ışıkları da bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz. Bu ürünler hem yatak odanızda fazla yer kaplamaz hem de oldukça modern bir görünüm oluşturur.


3. Perde

Lova

Perdelerin işlevinin yalnızca pencerelerinizi örterek yatak odanızın dışarıdan görünmesini engellemek olduğunu düşünüyorsanız yanıldığınızı belirtelim. Çünkü perdeler evin diğer alanlarına olduğu gibi yatak odalarına şık bir atmosfer kazandırmaya yardımcı olan ve oluşturduğunuz dekorasyonu güçlendiren en önemli ürünler arasında yer alıyor.


Perde seçiminizde de yatak odanızın tarzını göz önünde bulundurmanız büyük önem arz ediyor. Farklı markalara ait pek çok tül, fon ya da stor perde seçenekleri bulunuyor. Yatak odası perdelerinizi güvendiğiniz bir markadan satın alabileceğiniz gibi odanıza özel olarak da diktirebilirsiniz.


4. Dekoratif Aksesuarlar

Lova

Yatak odası çeyiz listesine eklenmesi gereken bir diğer madde de mobilyalarınızla kusursuz bir bütünlük oluşturarak yatak odalarınızın en şık tamamlayıcıları olan dekoratif aksesuarlar. Yatak odanızda estetik bir hava yaratmak isterseniz seçtiğiniz birbirinden şık aksesuarlarla içeri girdiğiniz her an sizi mutlu edecek bir ortam oluşturabilirsiniz.


Olmazsa olmaz dekoratif aksesuarlar konusunda genelleme yapmak epey zor olsa da çiçeği burnunda çiftlerin yatak odalarında en çok tercih ettikleri ürünleri şöyle sıralamamız mümkün;


● Duvar saati

● Tablo

● Fotoğraf çerçevesi

● Şamdan ve mumlar

● Biblo

● Takı ve aksesuar kutusu

● Ayak ucu pufu


5. Halı

Lova

Her ne kadar halı ve kilim kullanımı konusunda ortak bir paydada buluşmak zor olsa da güzel bir halı yatak odanızın dekorasyonunu çarpıcı bir şekilde değiştirebilir. Eğer yatak odanızda büyük bir halı kullanmak istemiyorsanız küçük ama yumuşacık bir kilim tercih ederek odanızın havasını baştan aşağı değiştirebilirsiniz.


6. Beyaz Tekstil Ürünleri

Lova

Beyaz tekstil ürünleri de yatak odası çeyiz listesi içerisinde bulunması gereken en önemli eşyalardan. Üstelik almış olduğunuz ürünleri yalnızca yatak odanızda değil yatılı misafirlerinizi ağırladığınız zamanlarda da kullanmanız gerekebilir. Evlilik listesinde bulunan ve yatak odaları için alınması gereken beyaz tekstil ürünlerini ise şöyle sıralayabiliriz:


Yorgan

Yastık

● Çarşaf

Alez

● Uyku pedi


Beyaz tekstil ürünlerinin en çok kullanılan yatak odası eşyalarından olduğunu söylesek yanılmış sayılmayız. Her gece üzerinde uyuduğunuz bu ürünler aynı zamanda temizliğe de en çok ihtiyaç duyan eşyalar arasında yer alıyor.


Bu nedenle çeyiz alışverişi yaparken özellikle birden fazla yorgan ve çarşaf almanızı öneririz. Böylece hem yıkanacağı zamanlarda kurutulması konusunda endişe yaşamazsınız hem de bu eşyaları uzun yıllar kullanabilirsiniz.


7. Renkli Tekstil Ürünleri

Lova

Her bir ayrıntısı eşinizin ve sizin tarzınızı yansıtan yatak odalarınızın en şık tamamlayıcısı elbette renkli ev tekstili ürünleri. Bu sebeple yatak odası çeyiz listesi içinde olması gerekenleri sıraladığımız içeriğimizin son maddesinde renkli tekstil ürünleri yer alıyor. Evlilik listesine ekleyebileceğiniz renkli ev tekstili ürünleri ise şöyle;


● Çeyiz seti

● Nevresim takımı

● Battaniye

● Pike takımı


Yukarıda sıraladığımız eşyaları satın almadan önce de hangilerine ihtiyacınız olduğunu gözden geçirerek alışverişinizi buna uygun olarak planlayabilirsiniz. Örneğin battaniyeler yalnızca yatak odalarında değil salonda televizyon izleyip koltukta uzanırken ya da misafir odalarında da kullanılabilir. Bu doğrultuda daha fazla battaniye satın alabilirsiniz.


Öte yandan nevresim takımı da en çok kullanılan yatak odası ürünlerinden. Bu nedenle aldığınız farklı model ve renklerdeki nevresim takımları ile odanızda bambaşka bir atmosfer oluşturabilirsiniz.


Sizler için yatak odası çeyiz listesi içerisinde mutlaka bulunması gereken eşyaları sıraladık, umuyoruz ki içeriğimiz çeyiz alışverişi konusunda sizlere yol gösterebilir. Son olarak yenilikçi tasarımları evlerinize taşıyan Lova Yatak’ın, geniş ürün yelpazesi ile çiçeği burnunda çiftlerin de imdadına yetiştiğini belirtelim. Yatak odası çeyiz listesinin temelini oluşturan hem çeyiz seti ürünleri için Lova kalitesini tercih edebilirsiniz.