{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
149 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Ücretsiz!
550 Satış Noktamızla Tüm Türkiye’yi Rahatlıkla Buluşturuyoruz.
Lova

LOVA BLOG

Lova

Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak seçimi nasıl olmalı sorusu birçok yetişkin tarafından sık sık yöneltilir. Bizler de bu içeriğimizde yatak seçimi yaparken hangi nüanslara dikkat etmeniz gerektiğinden söz etmek istedik. Yatak tercihi esnasında sertlik düzeyinin öneminden yatağın kalitesini keşfetmeye kadar birçok ayrıntıyı işliyor olacağız.


En iyi yatak markası Lova Yatak olarak yatak seçimi konusunda daima yanınızdayız. O halde size en uygun yatağı nasıl bulacağınız konusunda vereceğimiz tüyolara geçelim!


Ayrıca dilerseniz İdeal Yastık Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla >
Lova

Uyku Hijyeni Nedir? Uyku Hijyeni Nasıl Sağlanır?

Uyku hijyeni son zamanların en merak edilen konularından biri haline gelmiştir. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde kişilerin sağlıklı bir yaşam sürmesi adına uyku düzenini oluşturması gerektiği ortaya çıkmıştır. Yetişkin bir birey ortalama 8 saat kadar uyumalıdır. Tabii uyku süresinin oluşmasında icra edilen meslek, cinsiyet ve yaş da önemlidir.


Uyku düzenine sahip olan bir kişi daima kendini dinç ve sağlıklı hisseder. Hayatı da belli bir düzene oturur. Eğer siz de bahsi geçen uyku düzenini oluşturmak ve yaşamınızda yeni bir pencere açmak istiyorsanız en iyi yatak markası Lova Yatak olarak hazırladığımız bu içeriği mutlaka okumalısınız.


Ayrıca uyku problemi yaşıyorsanız Uykusuzluk Nedenleri Nelerdir? 10 Temel Uykusuzluk Nedeni başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Daha Fazla >
Lova

Bel Fıtığı İçin Doğru Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Bel fıtığı için yatak seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birden fazla ayrıntı bulunur. Çünkü bel fıtığı daima ciddiye alınması şart olan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlıkla mücadele eden herkesin konforlu bir yatakta uyuması lazımdır. Hiç endişe etmeyin, sizin için en uygun olan yatağı kısa zaman içerisinde bulabilmeniz adına tavsiyeler veriyor olacağız. 


O halde en iyi yatak markası Lova Yatak olarak hazırladığımız bu yazıyı inceleyerek bel fıtığı için yatak seçimini nasıl yapmanız gerektiğini en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz. Tabii yatak kadar yastık tercihi de çok önemli. Bu yüzden dilerseniz İdeal Yastık Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.


Daha Fazla >
Lova

5 Madde ile Bel Ağrısı Neden Olur?

Bel ağrısı neden olur sorusunun cevaplarını arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Bel ağrısının birden fazla fizyolojik sebebi olabilir. Elbette nedenlerini öğrenmek adına bir doktora danışmakta fayda olacaktır. Fakat bu yazıda yer alan maddeleri de dikkate almanızı öneririz.


Bizler en iyi yatak markası Lova Yatak olarak bu içeriğimizde bel ağrısının nedenlerini sizlere aktarıyor olacağız. Peki ani bel ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Haydi o halde hep beraber bu soruların ayrıntılı yanıtlarına bir göz atalım. Ne dersiniz?

Daha Fazla >
Lova

Uyku Sözlüğü: 12 Farklı Uyku Terimi

Uyku hayatımızın en önemli parçasıdır. Gündelik hayatımızın en temel unsurlarından olan uyku hakkında detaylı bilgiye sahip olmak, uyku deneyimimizi güçlendirir, rahat bir uyku rutinine sahip olmamızı sağlar. Peki uyku sözlüğü ve uyku terimleri hakkında neler biliyorsunuz?


Uzun bir günün ardından yatağa yattığınızda en büyük beklentiniz sabah enerji depolamış, oldukça zinde bir şekilde uyanmak olur. Fakat hayatımızdaki çoğu unsurda olduğu gibi uyku deneyiminde de dikkat edilmesi gereken noktalar göz ardı edildiğinden dolayı çoğunlukla bir önceki geceden kalan yorgunluk sabah uyanıldığında da devam eder. Bu noktada devreye giren uyku sözlüğü bu sorunu ortadan kaldırmak için öğrenmeniz gereken her şeye cevap veriyor.


Kullanıcılarına kusursuz uyku konforu sunan Lova Yatak olarak hazırladığımız bu yazımızda uyku sözlüğü kavramının ne olduğunu ve daha iyi bir uyku deneyimi için bilmeniz gereken uyku terimlerini sizler için anlatacağız.


Aynı zamanda geceleri daha rahat uyumak için, Geceleri Mışıl Mışıl Uyumak İçin Ne Yapılır? başlıklı içeriğimizi de inceleyebilir, uyku hakkındaki bilgilerinizi artırabilirsiniz.

Daha Fazla >
Lova

Fizik Tedavi Nedir? Fizik Tedavi ve Uyku Arasındaki İlişki

Fizik tedavi nedir sorusu vücudunda ağrı yaşayan ve bundan dolayı vücut fonksiyonlarını olması gerektiği şekilde kullanamayan kişiler tarafından oldukça sık soruluyor. Basit şekilde bilime dayanarak vücuda güç ve işlev kazandıran bir sağlık dalı olarak açıklanabilecek fizik tedavinin hayatımıza etkisi sadece bununla kalmıyor, vücudun yenilenmesine de katkıda bulunuyor.

Daha Fazla >
Lova Yatak olarak lateks yatak nedir sorusunu yanıtladığımız ve lateks yatakların 7 özelliğini listelediğimiz yazımızı okumak için tıklayın!

Lateks Yatak Nedir? 7 Özelliği ile Lateks Yatak

Lateks yatak nedir, kaliteli uyku deneyimi için doğru yatağı bulmaya çalışanların en çok sorduğu sorulardan birisidir. Bir kauçuk türü olan lateksten üretilen yataklara verilen ad olan lateks yatak gelişen yatak teknolojisi ile birlikte ortaya çıkmıştır. Lateks yatak, destekleyici ve dayanıklı bir uyku yüzeyi oluşturmak için lateks süngeri, yaylar veya refleks süngerler ile birleştirir.

Eğer uyku kalitenizi artırmak isterken aynı zamanda dayanıklı ve çevre dostu bir yatak arıyorsanız lateks yataklar, tercih edebileceğiniz en iyi yatak türlerinden biridir. Kullanıcılarına kusursuz uyku konforu sunan Lova Yatak olarak hazırladığımız içeriğimiz lateks yatak nedir sorusunun yanıtını verirken, özelliklerini de listeleyeceğiz.


Ayrıca bir diğer popüler yatak türü olan hibrit yatak hakkında detaylı bilgi almak için Hibrit Yatak Nedir? Hibrit Yatak Teknolojilerinin Sağladığı 5 Fayda başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.


Daha Fazla >
Lova

Yün Yorgan Nasıl Yıkanır? 2 Farklı Yorgan Temizleme Yöntemi

Yün yorganlar, soğuk kış gecelerinde tenimizi sıcacık tutmaları nedeniyle çok eski dönemlerden beri en çok tercih edilen yorgan çeşitleri arasında yer alıyor. Kullanıcılara uyku esnasında maksimum konfor sunan yün yorganların uzun ömürlü olmaları ise ancak doğru şekilde temizlendikleri ve muhafaza edildikleri takdirde mümkün. Peki ama yün yorgan nasıl yıkanır?

Yatak ve uyku ürünleri sektörünün günden güne gelişmesi ile farklı malzemeler kullanılarak üretilen ve taşıdıkları özellikler bakımından birbirinden ayrılan çok çeşitli yatakyastık, yorgan gibi uyku ürünleri üretilmeye başlanmıştır.

Kış gecelerinin vazgeçilmezlerinden biri olan yün yorganlar, uyku endüstrisinin en eski ürünlerinden biri olarak da bilinmektedir. Hem uyku konforu sunan özellikleri hem de kaliteli olmaları nedeniyle özellikle de soğuk coğrafyalarda yaşayan insanların mutlaka tercih etmesi gereken yün yorganların nasıl temizlendiğine dair bilgi sahibi olmak; yorganını uzun yıllar boyunca kullanmak isteyen kişiler için olmazsa olmazlardandır.

Daha Fazla >
Lova

Uykusuzluk Nedenleri Nelerdir? 10 Temel Uykusuzluk Nedeni

Çağımızın en önemli rahatsızlıklarından biri olan uykusuzluk, bireylerin yaşamını önemli ölçüde etkileyen; mutlaka kontrol altına alınması gereken bir durum. Peki uykusuzluk nedenleri nelerdir? Uykusuzluk tedavi edilebilir mi?

Sabah erkenden yetişmeniz gereken bir toplantı var ve buna rağmen bir türlü uyuyamıyor musunuz?

Ya da gün boyu bilgisayar karşısında vakit geçirmenize rağmen geceleri hiç uykunuz olmuyor mu? O halde tıbbi literatürde insomnia olarak da bilinen uykusuzluk hastalığı ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Kullanıcılarına kusursuz uyku konforu sunan Lova Yatak olarak sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğimizde uykusuzluk nedenleri konusunu mercek altına alıyor, uykusuzluk probleminizi gidermeye yardımcı olacak önerileri sıralıyoruz.

Daha Fazla >
Lova

Hibrit Yatak Nedir? Hibrit Yatak Teknolojilerinin Sağladığı 5 Fayda

Hibrit yatak nedir sorusunun doğru yanıtlanmasının, bu teknolojilerin son dönemde gittikçe popüler hale gelmesiyle birlikte son derece önemli hale geldiğini söylemek mümkün.

Çünkü, günün tatlı yorgunluğunu üzerimizden attığımız yataklarımızı doğru seçmek ve uykudan maksimum konforu elde edebilmek için tercih noktasında gereken donanıma sahip olmalıyız.

Bedeninizi, düşlediğiniz kusursuz uyku ile buluşturmak için onu ortopedik olarak destekleyen, kaliteli bir yatak seçmeniz önemli.

Hibrit yatak teknolojileri ise özellikle son dönemde, sağladığı avantajlar ile yatağını yenilemek isteyen pek çok kullanıcının yöneldiği yatak seçenekleri arasında yer almaktadır.

Bu yüzden biz de akıllardaki soru işaretlerini gidermek adına uyku teknolojisindeki yeniliklerin öncü markası Lova Yatak olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, en yeni yatak teknolojileri arasında yer alan hibrit yatak nedir sorusunu ele alıyoruz.

Hibrit yatakları tercih etmeniz bu yatakların size sağlayacağı faydalarla ilgili bilmeniz gerekenleri sıralıyoruz.

Daha Fazla >
Lova

Hipoalerjenik Nedir? Hipoalerjenik Uyku Ürünleri Ne İşe Yarar?

Hipoalerjenik nedir sorusu, alerjik bünyeye sahip olan çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Eğer siz de bu sorunun yanıtını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Günümüzde artan sağlık bilinci ile birçok kişi, doğal ve sağlıklı yaşamı destekleyen ürünleri tercih ediyor. Söz konusu sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmezi olan uyku ürünleri ise bu anlamda önemli bir rol oynuyor.

Kullanıcılarına kusursuz uyku deneyimi sunan Lova Yatak olarak sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, hipoalerjenik nedir sorusunu mercek altına aldık. Bununla birlikte hipoalerjenik uyku ürünlerini de detaylı bir şekilde inceledik.

Daha Fazla >
Lova

Uyku Felci Nedir? Uyku Felci Nasıl Önlenir?

Verimli bir uyku uyumak; güne daha zinde, enerjik ve mutlu başlamanın en önemli kriterlerinden bir tanesi. Fakat uyku apnesi, uyku felci gibi bazı uyku sorunlarının bunun önüne geçtiğini söylemek mümkün. Peki uyku felci nedir?

Gece uyurken aslında bilincinizin açık olduğunu hissettiğiniz fakat hem konuşamadığınız hem de hareket edemediğiniz oldu mu? Eğer bu soruya vermiş olduğunuz yanıt “evet” ise uyku felci geçirmiş olma ihtimaliniz bulunuyor.

Bu yazımızda sizler için en yaygın uyku hastalıklarından biri olan uyku felcini ele alıyoruz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan birlikte, uyku felci nedir sorusuna yanıt bulalım.

Daha Fazla >
Lova

Biyolojik Saat Nedir? Uyku ve Biyolojik Saat İlişkisi

Geceleri uyumakta ya da sabahları uyanmakta güçlük mü çekiyorsunuz? İçinde bulunduğunuz uyku düzeninin dışına çıktığında zihniniz, bedeniniz ve duygu durumunuz bundan etkileniyor mu? Peki bunun biyolojik saat ile ilişkili olabileceğini hiç düşündünüz mü?

İnsanlar yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için her gün iyi uykuya ihtiyaç duyar. Yaşam koşulları, çeşitli alışkanlıklar ve daha pek çok farklı sebep uyku ihtiyacının oluşmasında etkin rol oynar.

Ne kadar uykuya ihtiyacınız olduğunu anlamak ve günlük programınızı kendinizi dinç hissettiğiniz saatlere uygun olarak planlamak için ise vücudunuzun biyolojik saatini yakından tanımanız gerekir.

Kullanıcılarını kusursuz uyku ile buluşturan Lova Yatak olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, biyolojik saat ile bilmeniz gereken tüm ayrıntılara yer veriyoruz. İşte vücudunuzun biyolojik saatini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ve okudukça şaşıracağınız, altın değerinde bilgiler!

Daha Fazla >
Lova

En Etkili Uyku Açma Yöntemleri

Geceleri deliksiz bir uyku çekemediğiniz için sabahları çok zor mu uyanıyorsunuz? Bu soruya verdiğiniz yanıt evet ise, vakit kaybetmeden uyku açma yöntemleri hakkında bilgi edinmelisiniz!

Kimileri başını yastığa koyduğu andan itibaren kendisini keyif dolu düşlerin kollarına bırakırken kimileri için bu durum zannedilenden daha güçtür. Uykusuz geçen bir gecenin sabahı ise beklenildiği gibi epey zordur.

Peki güne çok daha keyifli ve huzurlu bir merhaba demenizi sağlayacak, en etkili uyku açma yöntemleri neler olabilir? İşte sabah mayhoşluğu olmadan, dilediğiniz saatte dinç bir şekilde uyanabilmenin sırları!

Daha Fazla >
Lova

Modern ve İşlevsel Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Genç odası dekorasyonu, çocukluk çağının sonlarına yaklaşan ve yetişkinliğin ilk dönemlerine adım atan çocuklara maksimum konfor sunmalı; onların istek ve beklentilerini geri plana atmadan hayata geçirilmelidir.

Büyüme çağındaki hemen her genç kız ve genç erkek ailesinin diğer üyeleri ile paylaştığı evin içerisinde, kendi zevk ve beğenilerine göre dekore ettiği sadece ona ait olan bir alana sahip olmak ister.

Daha Fazla >
Lova

Ayrıntılarıyla Yenidoğan Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Bebeğinizi kucağınıza almak için gün sayıyorsanız eminiz ki içinde bulunduğunuz şu günlerde aklınızı kurcalayan pek çok konu var. “Alacağımız kıyafetlerin bedeni nasıl olmalı” ya da “odasını ne renge boyasak daha iyi olur” soruları şöyle dursun yanıt bulmanız gereken çok daha önemli bir soru var: Yenidoğan yatak seçimi!


Hiç kuşkusuz yenidoğan bir bebek, gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmek için gününün büyük bir kısmını uyuyarak geçirmek zorunda. Hem daha verimli bir şekilde uyuyabilmesi hem de yetişkinlere göre çok daha hassas olan omurga ve kemiklerinin zarar görmemesi için ebeveynlerin bebekleri için en ideal yatağı seçmesi ise çok önemli.


Bebeğiniz için hangi yatağın uygun olacağı ile ilgili bilgi sahibi değilseniz endişelenmenize hiç gerek yok, çünkü sorunuza yanıt bulabileceğiniz en doğru yerdesiniz. Yenidoğan yatak seçimi ile ilgili bilmeniz gereken pek çok ayrıntı olduğunu söylemek mümkün.


Bu doğrultuda biz de En iyi yatak markası Lova Yatak olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, sevimli mi sevimli bebeklerin üzerinde mışıl mışıl uyudukları yataklarında bulunması gereken özellikleri tüm ayrıntılarıyla sizlere aktarıyoruz.

Daha Fazla >
Lova

İdeal Yastık Seçimi Nasıl Yapılır?

Omurganızın doğal pozisyonuna uygun yastık seçimi, rahat bir uykunun anahtarıdır. Stresli ve yoğun geçen bir günün ardından bedeninizi yumuşacık yatağınızla buluşturduğunuzda nasıl tüm yorgunluğunuz uçup gidiyorsa, yapacağınız doğru yastık seçimi de size gün boyu hayallerinizi süsleyen uykunun kapılarını aralıyor.


Geceleri huzurla uyuyup güne zinde başlamak istiyorsanız yastık seçiminizde son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Çoğu zaman önemli olmadığı düşünülse de hayat kalitesini gerçek anlamda etkileyecek bu seçim doğru yapılmadığı takdirde çeşitli uyku problemlerini ve vücut rahatsızlıklarını da beraberinde getiriyor.


Peki yastık seçiminizi yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini biliyor musunuz? Sizleri kusursuz ve kaliteli uykuyla buluşturan Lova Yatak olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde ideal yastık seçimi yapmanız konusunda size yardımcı olacağını düşündüğümüz bilgileri sıralıyoruz.

Daha Fazla >
Lova

Püf Noktalarıyla Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

Günün tüm yorgunluğundan kurtularak üzerinde huzur dolu düşler gördüğünüz yatağınız zamanla kirlenebilir ve hastalıklara neden olabilecek bakterilere yuva olabilir. Bu noktada çarşaf ve örtülerinizi sık sık değiştirmek önemli bir adım olsa bile yatağınızın temizliğini de unutmamak gerekir. Peki kötü kokulardan ve bakterilerden arındırmak için en doğru şekilde yatak temizliği nasıl yapılır?

Yatağınızın üzeri sürekli çarşafla örtülü olduğu için temizlenmeye ihtiyacı olmadığı düşüncesi içindeyseniz yanılıyorsunuz demektir. Her gün vaktinizin üçte birini yatağınızda uyuyarak geçirdiğinizi göz önünde bulundurursak, yatak temizliğinin ne denli önemli olduğunu da buradan anlayabilirsiniz.

Çünkü, siz mışıl mışıl uyumaya devam ederken yatağınızın üzerine dökülen deri parçaları ve saçlar bu alanda mayt adı verilen bakterilerin birikmesine yol açar. Maytın zararlı etkilerinden korunmak için de yatağınızı düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekir.

Kullandığı en son teknolojiler ile müşterilerini sağlıklı uyku ile buluşturan Lova Yatak olarak bu içeriğimizde zihninizden geçen yatak temiz liği nasıl yapılır sorusunu yanıtlıyor, yatak temizliğinin öneminden söz ediyoruz.

Daha Fazla >
Lova

Uyku Apnesine Ne İyi Gelir?

Güne zinde başlamanın ve yeni doğan sabaha keyif dolu bir merhaba demenin olmazsa olmazı elbette iyi bir uykudur. Fakat uyku apnesi gibi bazı uyku bozuklukları gece sık sık uyanmaya bağlı olarak uykudan istenilen verimin alınamamasına neden olabilir. Peki hayatı önemli ölçüde etkileyen bir uyku problemi olan uyku apnesine ne iyi gelir?

Yoğun geçen bir günün ardından hem zihnimizin hem de bedenimizin kendini yenilemesi ancak verimli bir uykuyla mümkün hale geliyor. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda da iyi uykunun hayatımızı önemli ölçüde etkilediği herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Bu doğrultuda yaşanılan uyku bozukluklarının kontrol altına alınmadığı takdirde sağlığımızı tehlikeye atabileceğine dair bir çıkarımda bulunulabilir. Biz de sizleri kusursuz uyku deneyimi ile buluşturan Lova Yatak olarak   , içeriğimizde apnesine ne iyi gelir konusunu mercek altına alıyoruz.

Yazımıza göz atarak uyku apnesinin ne olduğunu ve buna sebep olan durumları öğrenebilir, uyku apnesini önlemek için yapabilecekleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan ilk olarak uyku apnesi nedir sorusunu yanıtlayalım.

Daha Fazla >
Lova

Uykusuzluğun Zararları Nelerdir? Uykusuz Kalmanın 10 Sonucu

Uykusuz kalmak, insan sağlığı açısından son derece zararlı bir durumdur. Sadece fiziksel performansı değil aynı zamanda ruh halini de olumsuz yönde etkiler. Peki uykusuzluğun zararları nelerdir? İnsan sağlığını nasıl etkiler?

Günümüzde uykusuzluk, pek çok insanın yaşadığı bir problem olarak karşımıza çıkar. Aslında uykusuzluğun altında yatan pek çok etken vardır. Bu etkenler doğrusunda kişi, yeterli uyku kalitesine erişemez. Dolayısıyla farklı sağlık problemleri ortaya çıkabilir.

Kullanıcılarına kusursuz uyku konforu sunan Lova Yatak  olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde uykusuzluğun zararlarını detaylı bir şekilde inceledik. O halde gelin, uykusuzluğun zararları nelerdir birlikte bakalım.

Ayrıca, uykusuzluğa neden olan durumlar hakkında detaylı bilgi edinmek için Uykusuzluk Nedenleri Nelerdir? 10 Temel Uykusuzluk Nedeni başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Daha Fazla >
Lova

Yatak Pedi Ne İşe Yarar? Uyku Pedi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yenilenmiş bir beden için uykudan alınabilecek maksimum verimin kullanılan yatağın kalitesi ile doğrudan ilişkili olduğunu söylemek mümkün olsa da bazı durumlarda iyi uyku için sadece konforlu bir yatak yeterli olmayabil ir. Yatak pedleri ise böyle zamanlarda imdadınıza yetişerek size çok daha keyifli bir uyku deneyiminin kapılarını aralar. Peki uyku pedi olarak da bilinen yatak pedi ne işe yarar?

Üretmiş olduğu kaliteli ürünler ile kusursuz uyku deneyimi sunan Lova Yatak markası olarak kullanımı ile büyük konfor sunan yatak pedleri ile ilgili bilmeniz gereken tüm detayları bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. Böylece siz de yatak pedi kullanımının püf noktalarını öğrenerek uyku veriminizi arttırabilecek bir uyku pedi tercihinin size sağlayacağı faydalar konusunda fikir sahibi olabileceksiniz.

Daha Fazla >
Lova

Mikrofiber Yorgan Ne Demek? Avantajları Nelerdir?

Son zamanlarda uyku ürünü alışverişlerinde adına sıkça rastladığınız mikrofiber yorgan ne demek sorusunun yanıtını merak ediyor musunuz? Eğer bu soruya verdiğiniz cevap “evet” ise şu anda doğru yerdesiniz!

Geceleri rahat ve kesintisiz bir uyku uyuyabilmek için yastık ve yatak seçimi kadar yorgan seçimini de doğru yapabilmek önemli. Yorgan seçimi yapmadan önce ise satın almak istediğiniz ürünün kumaşı, kullanım şekli ve ölçüleri ile başlayan bir dizi özelliğine hakim olmanız gerekiyor.

Bu yazımızda, mikrofiber yorgan ne demek sorusunun yanıtını merak eden ve tercihini mikrofiber yorganlardan yana kullanmak isteyenler için en kullanışlı yorgan çeşitlerinden biri olan mikrofiber yorganın avantajlı özelliklerini ele alıyoruz.

Daha Fazla >
Lova

Neden Rüya Görürüz? Rüyalar İle İlgili Merak Edilenler

Uyku sırasında neden rüya görürüz, gördüğümüz rüyaların bir anlamı var mıdır gibi sorular çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Aslında insan hayatının üçte birinin uykuda geçtiğini düşündüğümüzde bu durum oldukça normal.

Rüya görmek, farklı pek çok nedenden kaynaklanabilir. Bilinçaltının dışa vurumu olarak ortaya çıkan rüyalar, kişisel deneyimlere göre de değişkenlik gösterebilir. Peki ama neden rüya görürüz?

Bu içeriğimizde neden rüya görürüz sorusunu yanıtlıyor ve rüyalar ile ilgili merak edilenleri mercek altına alıyoruz. Siz de yazımızı sonuna dek okuyarak rüya görmenin arkasındaki nedenleri öğrenebilirsiniz!

Daha Fazla >
Lova

Kaz Tüyü Yastık Nasıl Yıkanır? Püf Noktaları Nelerdir?

Nefes alan yapısı ile sağlıklı bir uyku deneyimi sunan kaz tüyü yastıklar, pek çok kişi tarafından tercih edilir. Öte yandan kaz tüyü yastıkların hassas olduğunu ve dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerektiğini de belirtmek gerekir. Peki rahat yapısı ile kaliteli bir uyku deneyimi sunan kaz tüyü yastık nasıl yıkanır?

Kuş tüyü sınıfında yer alan kaz tüyü yastıklar, dünyanın en doğal ve en sağlıklı dolgu malzemeleri arasında yer alır.

Hijyenik yapısı sayesinde bakteri barındırmayan kaz tüyü yastıklar, higroskopik özelliğinden dolayı ortamdaki teri ve nemi içine hapseder. Gündüz olduğunda ise içine hapsettiği nemi havaya geri verir. Böylece yastıkta kötü koku oluşumunun önüne geçer.

Bütün bu özellikler göz önüne alındığında kaz tüyü yastıkların, hem uyku kalitenizi iyileştireceğini hem de uzun ömürlü bir kullanım sunacağını söyleyebiliriz.

Daha Fazla >
Lova

Anne Rehberi: Bebeklere Uyku Eğitimi Nasıl Verilir?

Uyku eğitimi nasıl verilir sorusu, özellikle yeni anne baba olmuş ebeveynler için en önemli araştırma konularından bir tanesi. Bazı anne babalar bebeklerde uyku eğitiminin çeşitli bağlanma problemlerinin ortaya çıkmasına neden olacağına dair endişe duyarken bazıları da bunun oldukça normal bir süreç olduğu konusunda hemfikir.

Peki bebeklerde uyku eğitimi bebeğin sağlığına zarar verebilir mi? En doğru şekilde uyku eğitimi nasıl verilir ve bu süreçte ebeveynlerin dikkate alması gerekenler nelerdir?

Her yaş için kusursuz bir uyku deneyimi sunan Lova Yatak olarak bugünkü içeriğimizde ebeveynler için büyük merak  konusu olan uyku eğitimi nasıl verilir sorusunu mercek altına alıyoruz. Eğer yeni anne baba olduysanız ya da bebeğinizi dünyaya getirmek için gün sayıyorsanız, içeriğimizi okuyarak bu konu hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Daha Fazla >
Lova

Evlilik Hazırlığında Olanlar İçin Yatak Odası Çeyiz Listesi

Hayatlarını birleştirmeye karar vermiş olan çiftler için düğün sezonun açılması ile birlikte heyecanlı, yepyeni bir dönem başlıyor. Ev kurmaya hazırlanan çiftler, yeni yuvalarının her bir köşesini ortak zevkleri ışığında şekillendirmeye çalışıyor. Evlilik listesinin en önemli kalemlerinden bir tanesi ise elbette ki yatak odası çeyiz listesi!


Dünya evine girerken tüm gelin ve damat adaylarının içini tatlı bir telaşın sardığını biliyoruz. Salon takımı, oturma odası mobilyaları, beyaz eşyalar, aksesuarlar, mutfak gereçleri, tekstil ürünleri ve elbette yatak odası eşyaları…


Her birini en ince ayrıntısına kadar incelikle düşünmek ve özenle seçmek, özellikle de düğün tarihi yaklaştıkça daha da stresli bir hal alıyor.


Tıpkı evin diğer odaları için alınması gereken eşyalarda olduğu gibi yatak odası eşyaları konusunda da incelikle düşünmek gerekiyor.


Peki yatak odası çeyiz listesi denildiğinde ilk akla gelen eşyalar nelerdir? Bu konuda aklınızda soru işaretleri varsa ve düğün telaşesinde bazı detayları atlamaktan korkuyorsanız endişelenmenize hiç gerek yok!


Listemizi inceleyerek çeyiz alışverişinde almanız gerekenleri bir kenara not edebilir böylece ihtiyaçlarınızı çok daha net bir şekilde görerek eklemeler ve çıkarmalar yapabilirsiniz.


Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan çeyiz alışverişinde yatak odanız için nelere ihtiyacınız olabileceğine göz atalım!

Daha Fazla >
Lova

Gece Terörü Nedir? Nasıl Önlenir?

Uyku terörü olarak da bilinen gece terörü nedir sorusu, hem yetişkinlerde hem de bebeklerde yaşanan bir uyku sorunu olması nedeniyle en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor.


Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne göre genellikle bebeklerde ve küçük çocuklarda ortaya çıkan gece terörünün yetişkinlerde ortaya çıkma oranı da yaklaşık olarak %2’dir. Bu anlamda gece terörünün yaygın görülen bir uyku problemi olduğunu söylemek yanlış olmaz.


Kullanıcılarına kusursuz uyku garantisi sunan Lova Yatak olarak sizler için hazırladığımız yazımızda, gece terörüne ilişkin bilmeniz gereken tüm ayrıntıları mercek altına alıyoruz. Dilerseniz ilk olarak gece terörü nedir sorusuna yanıt bulalım.

Daha Fazla >
Lova

Uykuda Gece Terlemesi Neden Olur? 6 Farklı Çözüm

Gece terlemesi neden olur sorusu, pek çok kişi tarafından merak ediliyor. 7’den 70’e herkesin ortak problemi olan gece terlemesi, farklı nedenlerden ötürü meydana gelebiliyor.

Mevsimsel etkilere bağlı olduğu gibi çeşitli rahatsızlıklar sonucunda da oluşabilen gece terlemesi, uykudan alınan verimi azaltan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik kişilerin yaşam kalitesini de negatif yönde etkiliyor. Peki söz konusu gece terlemesi neden olur?

Kullanıcılarına kusursuz uyku garantisi sunan Lova Yatak olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda, uykuda gece terlemesi konusunu detaylı bir şekilde inceledik. Eğer siz de gece terlemesi neden olur merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Daha Fazla >
Lova

Uykuda Sıçrama Nedir? Neden Olur?

Uykuda sıçrama veya uykuya dalarken sıçrama, çoğu kişinin karşılaştığı bir sorundur. Uyku kalitesini düşüren bu durum, fiziksel veya psikolojik nedenlerden kaynaklanabilir.

Her yaş grubunda görülebilen uykuda sıçrama, genellikle normal kabul edilse de bazen ciddi sağlık problemlerine işaret edebilir. Dolayısıyla uykuda sıçramanın tekrar ettiği durumlarda uzman bir nöroloji doktoruna görünmek gerekir.


Peki uykuda sıçrama nedir? Neden olur? Nasıl geçer? İşte zihninizden geçen tüm soruların yanıtları ve uykuda sıçrama hakkında bilinmesi gerekenler…

Daha Fazla >
Lova

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu İçin 8 Öneri

Küçük yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır diye düşünüyor fakat buna bir yanıt bulamıyor musunuz? Eğer öyleyse yalnız olmadığınızı belirtelim çünkü bu durum özellikle küçük bir evde yaşayanlar için en önemli merak konularından birini oluşturuyor.


Yatak odaları günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atarken yeni güne keyifli bir merhaba dediğiniz, evinizin tümüyle size özel; kişisel alanlarından bir tanesi. Hal böyle olunca yatak odanızı kendi zevk ve beğenilerinize uygun olarak şekilde dekore etmek de oldukça önemli.


Öte yandan eğer yatak odanız çok küçükse bu alanı en etkili biçimde kullanabilmek, olabildiğince ferah ve geniş göstermek için en uygun dekorasyon çözümlerini seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor.


Eğer bu konuda kafa karışıklığı yaşıyorsanız endişelenmenize hiç gerek yok, çünkü kullanıcılarını kusursuz uyku ile buluşturan Lova Yatak kalitesi yanınızda!


Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan küçük yatak odası dekorasyonu için hangi önerileri uygulayabileceğinize birlikte karar verelim.

Daha Fazla >
Lova

Uyku Evreleri Sırasında Vücudun 6 Tepkisi

Yeni doğan güne huzurlu bir şekilde uyanmanın anahtarı hiç şüphesiz ki geceleri keyifli ve huzurlu bir uyku uyumak. Peki kaliteli bir gün geçirmenize yardımcı olan uyku evreleri hakkında yeterince bilgi sahibi misiniz?

Uyku evreleri sırasında vücudunuzun hem zihinsel hem de fiziksel olarak vermiş olduğu tepkiler neler olabilir? Kullanıcılarını kusursuz uyku deneyimi ile bir araya getiren Lova Yatak olarak hazırladığımız yazımızda, daha mutlu sabahlara uyanmak için bilmenizin faydalı olabileceğini düşündüğümüz bu sorulara yanıt buluyoruz.

Ek olarak, bununla çok yakın ilişkili bir başka konu olan biyolojik saat ile ilgili bilmeniz gerekenler için Biyolojik Saat Nedir? Uyku ve Biyolojik Saat İlişkisi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Daha Fazla >
Lova

Uyurgezerliğe Neden Olan 8 Faktör

Bir uyku bozukluğu olarak nitelendirilen uyurgezerlik, kişilerin uyku sırasında yaptığı eylemler ile ilişkilendirilir. Genellikle çocuklarda görülen uyurgezerlik, yetişkinlerde de görülebilir. Öte yandan uyurgezerliğe neden olan pek çok faktör vardır. Peki uyurgezerlik neden olur?


Uyurgezerlik neden olur sorusunu yanıtlamadan önce uyurgezerlik nedir detaylı bir şekilde incelemek gerekir. “Somnambulizm” olarak da bilinen uyurgezerlik, daha önce de belirttiğimiz gibi bir uyku bozukluğudur ve kişilerin uyku halindeyken birtakım eylemlerde bulunmasına neden olur.Uyurgezer olan bireyler, günlük hayatta yaptığı pek çok motor aktiviteyi yapabilir. Örneğin yemek yiyebilir, yürüyebilir ve hatta araba dahi kullanabilir. Kısacası uyurgezerlik, kişilerin düşük bilinç ile hareket etmelerine rağmen tam bir bilinç şeklinde yaptıkları eylemleri kapsar.

Daha Fazla >
Lova

Ortopedik Yatak Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Ortopedik ne demek, ortopedik yatak nedir ve özellikleri nelerdir gibi sorular özellikle kas ve eklem ağrısı yaşayan kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Peki ama son yıllarda adını sık sık duyduğumuz ortopedik tam olarak nedir?

Kullanıcılarına kusursuz uyku deneyimi sunan Lova Yatak olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde, ortopedik ne demek sorusunu yanıtlıyor ve ortopedik yataklar hakkında bilgi veriyor olacağız.

Ek olarak insan sağlığı söz konusu olduğunda dikkat çeken bir diğer kavram olan hipoalerjenik nedir öğrenmek için Hipoalerjenik Nedir? Hipoalerjenik Uyku Ürünleri Ne İşe Yarar? başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Daha Fazla >
Lova

Mutluluk Hormonu Nedir? Uyku ile İlişkisi Nasıldır?

Mutlu olmanın yalnızca hayatınıza olan biten durumlarla ilişki olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü aslında, gün içerisinde kendinizi daha iyi, mutlu ve huzurlu hissetmenize yol açan en önemli şey vücudumuz tarafından salgılanan mutluluk hormonudur. Peki tüm yönleri ile ele almak gerekirse mutluluk hormonu nedir sorusuna verilmesi gereken yanıt sizce ne olmalıdır?

Bildiğiniz üzere hormonlar, düşüncelerimizi ve duygusal durumumuzu etkileyen en temel unsurlardır. Mutluluk hormonu ise elbette kendimizi daha iyi ve huzurlu hissetmemizi sağlayan hormondur.

O halde mutluluk hormonu ve hayatımıza etkileri nasıl açıklanabilir? Vücudumuzda algılanan mutluluk hormonunu arttırmak adına neler yapılabilir? Uyku ile mutluluk hormonu arasında nasıl bir ilişki vardır?

Kullanıcılarını kusursuz uyku ile buluşturan Lova Yatak olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde mutluluk hormonuna dair bilmeniz gereken tüm ayrıntıları mercek altına alıyoruz.

Yazımızı sonuna dek okuyarak ruh halimizle yüzde yüz ilişkisi olan mutluluk hormonu ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara bir yanıt bulabilirsiniz…

Daha Fazla >
Lova

Neden Esneriz Sorusuna Verilebilecek 8 Yanıt

Esnemek neden olur sorusu, hiç kuşkusuz yüzyıllardan beri hemen hemen herkesin aklını en az bir kez de olsa kurcalamış olan soruların başında geliyor. Peki ama yalnızca insanlarda değil aynı zamanda tüm omurgalı hayvanlarda gözlemlenen esneme davranışının altında yatan sebep ne olabilir?

İçeriğimizde sizler için neden esneriz sorusunu hem keyifli hem de bilgilendirici detaylarla yanıtlıyoruz.

Yazımızı sonuna dek okuyarak bebekliğinizden bugüne dek nedenini bilmeden yaptığınız esneme davranışının arkasındaki motivasyon kaynağını öğrenebilirsiniz.

Buna ek olarak, uykudan yüksek verim elde etmenize yardımcı olacak önerileri En Verimli Uyku Saatleri Nelerdir? Uykudan Nasıl Verim Alınır? başlıklı içeriğimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla >
Lova

Huzursuz Bacak Sendromu için 8 Farklı Çözüm Önerisi

Huzursuz bacak sendromuna ne iyi gelir sorusunun yanıtı olan 8 farklı çözüm önerisi!

Daha Fazla >
Lova

Geceleri Mışıl Mışıl Uyumak İçin Ne Yapılır?

Uyumak için ne yapılır sorusu, özellikle de çeşitli uyku sorunları ile boğuşan kişilerin yanıt aradıkları konuların başında geliyor. Hayatın yoğun akışında yaşanan kaygılar, düzensiz uyku alışkanlıkları, beslenme eksiklikleri ya da daha farklı psikolojik ve fizyolojik problemlerin uykuyu engelleyen temel faktörlerden bazıları olduğu söylenebilir.

Genç ya da yaşlı fark etmeksizin hemen herkesin hayatı boyunca veya hayatının çeşitli dönemlerinde düzenli ve kaliteli uyku uyumak ile ilgili sorun yaşayabileceğini göz önünde bulundurursak, uyumak için ne yapılır sorusunu ayrıntılı olarak ele almak hiç şüphesiz epey faydalı olacaktır.

Bu doğrultuda bizler de geceleri başınızı yastığa koyar koymaz uykuya dalmanızı ve keyifli düşler görmenizi sağlayacak önerilerimizi sıralıyoruz.

Eğer geceleri uyurken olduğu kadar sabahları uyanmaya çalışırken de zorluk yaşıyorsanız, En Etkili Uyku Açma Yöntemleri  başlıklı yazımızı inceleyerek bu soruna bir çözüm bulabilirsiniz.

Daha Fazla >