Tüm ürünlerde ÜCRETSİZ Kargo Fırsatı!
{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Mavi nevresim takımlı yatak odası

Yatak Türleri ve Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde yatak türleri konusunda birçok soru sorulmaktadır. Peki yatak çeşitleri kaça ayrılır? Kimler hangi yatağı kullanmalıdır? Bu tür sorular sizin de aklınızda soru işaretleri oluşturuyorsa içeriğimizi kesinlikle incelemelisiniz!


En iyi yatak markası Lova Yatak olarak hazırladığımız bu yazı sayesinde size en uygun olan yatağı artık çok daha rahat bir biçimde bulabileceksiniz. O halde detaylara geçelim ve yatak türlerini yakından tanımaya başlayalım.

Yatak Türleri Nelerdir?

Yeşil yaprak desenli nevresim takımlı yatak odası

Sayısız yatak türü vardır. Yatak türleri arasından size en uygun olanını seçmek ise asıl meseledir hiç şüphesiz. Fakat endişe etmeyin; bu konuda her zaman güçlü bir seçim yapabilmeniz adına size çeşitli öneriler sunuyor olacağız.


Yaylı yataklardan lateks yataklara, visko yataklardan hibrit yataklara kadar tüm seçenekleri birer birer inceliyor olacağız. Her yatak türünün kendine has ilgi çekici bir özelliği muhakkak bulunur. Siz de bu özellikleri göz önüne alarak yatak konusundaki tercihinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.


Ayrıca Lova Yatak üzerinden yatak modellerini inceleyebilir, size en uygun olanını istediğiniz zaman satın alabilirsiniz.

Yatak Türleri ve Özellikleri Hakkında Bilgiler

Krem rengi yatak odası

Son derece memnun kalacağınız, senelerce kullanmak isteyeceğiniz, çevrenizdeki bireylere de hevesle önereceğiniz yatak türleri ve özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:


1. HRS Çelik Yaylı Yataklar

Üzeri boş bir yatak

Sünger ve yay malzemelerinden oluşan yataklar HRS çelik yaylı yatak olarak bilinir. Yaylar vücudu destekleyerek esnekliği güçlendirir. Bu tür yataklarda yaylar birbirlerine sıkı bir biçimde bağlıdır. Yayların birbirine bağlanması ile tamamen hazır hale gelen bu tür yataklar oldukça konforludur.


HRS sistemi, basınca karşı tamamen dirençli olacak bir şekilde tasarlanmıştır. Özgün tasarım içerisinde buluşturulan kalite düzeyi yüksek yaylar; yatağın daha uzun ömürlü olmasına da yardım eder. Seneler boyunca kullanacağınız bir yatak arayışındaysanız doğru adrestesiniz demektir.


Günümüzde birçok kişi bahsi geçen HRS sistemine güvenmekte, hiçbir zaman da pişman olmamaktadır. Lova Yatak farkı ile her zaman HRS çelik yaylı yataklar arasından seçim yapabilir, hayatınıza sonsuz konfor ve keyif katabilirsiniz.


Çelik her zaman dayanıklı bir malzeme olmuştur. O nedenle HRS sisteminde de çelik malzemeye yer verilmiştir. Paslanmayan ve kolay kolay eskime yapmayan bu yataklar estetik açıdan da son derece ilgi çekici bir yapıdadır. Yumuşak ya da sert olma gibi özellikleri ise yatak modeline göre değişim gösterecektir. Bu yüzden gidip görerek, hatta deneyerek yatak seçmenizi öneririz. Daha sağlıklı bir tercih olur.


2. Visco Hafızalı Sünger Yataklar

Üzeri boş bir yatak ve siyah karyola

Visko, uzay teknolojisi olarak da bilinir. NASA aracılığı ile astronot bireylerin bedenine binen basıncın en aza indirgenmesi için bu teknoloji bulunmuştur. Visko; bedenin sıcaklığı ve ağırlığıyla birlikte baskılanma neticesinde yumuşak form kazanıp bedenin formunu alan akıllı bir süngerdir. Visco yatakların her biri de soft süngerden meydana gelir.


Bu tür yataklar daima akıllı hücre teknolojisine sahip durumdadır. Kullanıcının en rahat şekilde uyumasını sağlaması ile bilinmektedir. Esnek yapıdaki visko süngerler tamamen antiseptik özelliğe sahiptir. Ayrıca omurga destekleyici bir yapıda olduğu için de herkesin beğenisini kazanan yatak türleri arasında yer alır.


3. Lateks Yataklar

Ebatı küçük boş bir yatak

Lateks yatak modelleri kauçuk sütünün sünger haline çevrilmesi ile üretilmektedir. Kauçuk öz sütünün dondurulması ile ortaya çıkan bu yatak türü, oldukça esnektir. Aynı zamanda da doğaldır. Lateks yatakların köpük benzeri bir formu olur. Bu da konforlu olduklarının en mühim kanıtıdır.


Bu yapı; bedenin şeklini tamamen alır. Omurga destekleme özelliği ile de dikkat çeker. Hava alan bir formla üretilir. Latekse karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu tür yatakları kullanmanızı önermeyiz. Lateks yataklar her sabah enerjik uyanmanıza yardımcı olur, bu yüzden de yaşamınızı kolaylaştıran yataklar olduğunu söyleyebiliriz.


Günümüzde her yaş grubundan birey bu yatakları çok beğenmekte ve özenle kullanmaktadır. Bu eşsiz rahatlığı siz de mutlaka tecrübe etmelisiniz. Yumuşacık ve konforlu bir uyku hissi için en ideal yataklardan biri latekstir.


4. Pocket Yaylı Yataklar

Bej renkli yatak başlığı ve boş yatak

Pocket yaylı yataklar, Türkçe bir ifade ile paket yaylı yatak olarak da ifade edilebilir. Bu yataklar birçok farklı yay çeşidinin kumaş torba formunda konumlandırılması sonucunda üretilir. Dokusal açıdan bedenin yapısına her yönü ile uygun bir form kazanır.


Tamamı ile ortopediktir; bu nedenle de eklem ağrılarına iyi gelir. Yaylar deforme olmayacak malzemelerden üretilir; oldukça önemli bir detay! Deforme olmadığı için de uzun kullanım ömrü içerir.


Omuz ve omurga sistemini en iyi düzeyde desteklemekte olan paket yaylı yatak modelleri, herkesi memnun etmektedir. Vücut ağırlığının dengeli hale gelmesi konusunda da etkili bir yatak modelidir. Çift kişilik bir paket yaylı yatak modeli kullanıyorsanız yanınızda yatan bireyin gece boyunca hareketlerinin hiçbirini fark etmezsiniz. Bu da daha konforlu bir uyku düzeni oluşturmanızı sağlayacaktır.


5. Hybrid Teknolojili Yataklar

Arka planı dekupe bir yatak

Hibrit yataklar; lateks, yay, sünger ve visco türündeki malzemelerin en üstün hallerinin kullanıldığı biçimde üretimi sağlanan yataklardır. Hibrit yataklar daha fazla kişiye seslenebildiği için evrensel özelliğe sahip bir yatak grubu olarak da ifade edilebilir. Bu tür yataklarda standart yataklardan farklı şekilde paket yay da görev alır.


Paket yaylar çağdaş teknolojiyi doğrudan yakalayan ürünlerdir. Bu yüzden de sizlere konfor sunma konusunda son derece etkili olurlar. Siz de seçim yaparken hibrit yatakları da tüm ayrıntıları ile inceleyebilirsiniz. Memnun kalacağınızdan eminiz. Ayrıca hibrit yatakların farklı sertliklerde oluşturulduğunu da eklemek isteriz.


Yatak türleri hakkında ayrıntılı bilgiler sunduğumuz içeriğimizin sonuna geliyoruz. Dilerseniz Lova Yatak blog sayfamız üzerinden diğer yararlı içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz!