Tüm ürünlerde ÜCRETSİZ Kargo Fırsatı!
{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Bel ağrısı çeken bir adam

Bel Fıtığı İçin Doğru Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Bel fıtığı için yatak seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birden fazla ayrıntı bulunur. Çünkü bel fıtığı daima ciddiye alınması şart olan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlıkla mücadele eden herkesin konforlu bir yatakta uyuması lazımdır. Hiç endişe etmeyin, sizin için en uygun olan yatağı kısa zaman içerisinde bulabilmeniz adına tavsiyeler veriyor olacağız. 


O halde en iyi yatak markası Lova Yatak olarak hazırladığımız bu yazıyı inceleyerek bel fıtığı için yatak seçimini nasıl yapmanız gerektiğini en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz. Tabii yatak kadar yastık tercihi de çok önemli. Bu yüzden dilerseniz İdeal Yastık Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.


Bel Fıtığı İçin Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatakta gülen bir kadın

Bel fıtığı için doğru yatağı seçeceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken birkaç kıstas olacaktır. Her bir detayı göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz yatağın hangi özelliklere sahip olması gerektiğini fark etmiş olursunuz.


1. Bel Fıtığı İçin En İyi Yatak: Ortopedik YataklarBel fıtığı için en iyi yatak dendiği zaman akla gelen ilk yatak daima ortopedik olanlardır. Bunun nedeni ise ortopedik yatakların son derece konforlu bir forma sahip olmasıdır. Eğer bel fıtığınız varsa ve ağrılarınızın şiddeti yatağınızın sizi rahatsız etmesi yüzünden daha da arttıysa hemen bir ortopedik yatak seçimi yapmalısınız.


2. Yatağın Modeline Dikkat EdinPiyasada lateks, visco, yaylı ve ortopedik olmak üzere sayısız yatak modeli bulunur. Almak istediğiniz yatağın içerisinde bulunan malzemelerin yoğunluğunun ne düzeyde olduğunu öğrenmelisiniz.


Bedeninizin ağırlığına göre bile yapmanız gereken seçim değişecektir. Bu yüzden yatağınızı güvenilir bir firmadan satın almaya özen göstermeniz lazımdır. Bel fıtığı için yatak seçimi konusunda bu çok önemlidir.


3. Yatağın Kalınlığını Kontrol EdinZayıf bir insan çok kalın yapıdaki yataklarda uyumamalıdır. Aynı zamanda da kilolu bireyler ince yapıdaki yatakları tercih etmemelidir. Çünkü bu tür durumlar hem uyku kalitesini bozar hem de bel fıtığı riskini artırır. Dikkatli olmakta yarar var.


4. Omurga Dostu Bir Yatak SeçinSeçeceğiniz yatağın omurga sistemini destekliyor olması gerekir. Çünkü her ne kadar fark etmiyor olsanız da uyurken de postürünüz yani duruşunuz düzgün olmalıdır. Bu şekilde daha sağlıklı hissedersiniz ve bel fıtığı rahatsızlığı yaşamazsınız. Bunun yanı sıra bel tutulması, boyun düzleşmesi gibi sorunlarla da karşılaşmamış olacaksınız. 


5. Yatağı Satın Almadan Evvel Test EdinEvet yanlış duymadınız; yatağı satın almadan önce test etmelisiniz. Bel fıtığı için yatak seçimi bu şekilde çok daha doğru yapılacaktır. Tercih etmek istediğiniz yatağı sunan mağazaya giderek deneme yapabilirsiniz.


Hemen hemen her mağazada bu opsiyon size sağlanacaktır. İhtiyaca göre yatak seçmek çok önemlidir, bu yüzden yatağı test etme adımını asla atlamayın deriz. Daha içinize sinen bir yatak satın almış olursunuz.


6. Yatağın Yüzey Kalitesine BakınYatağın yüzeysel açıdan kaliteli olması gerekir. Konforunuz açısından bu durum önemlidir. O nedenle yatağın genel olarak kumaşını incelemelisiniz. Sizi dinlendirecek olan yatağın nasıl bir kumaşa sahip olması gerektiğini temas ettiğiniz an fark etmiş olacaksınız. Bel fıtığı için yatak seçimi yaparken bu tür durumlara karşı titiz davranmakta yarar vardır.


Bel Fıtığı İçin Önerilen Yataklar ve Özellikleri

Yataktayken esneme hareketi yapan bir kadın

Bel fıtığı için önerilen yataklar daima kaliteli ürünler olmaktadır. Bu yüzden de kullanıcı dostu olurlar. Bel ağrısına iyi gelirler çünkü kişi bu yataklarda uyuduğunda kendini rahat hisseder. Peki ama bel fıtığı için en uygun yatak hangisi sizce? Elbette ki omurga desteği sağlayan yataklar!


Her biri de yüksek düzeyde konfor içeren bu yataklar sayesinde bel fıtığı artık çekilmez bir rahatsızlık olmaktan tamamen çıkıyor. Siz de deliksiz bir uyku uyumak ve bel fıtığı ağrılarından uzaklaşmak istiyorsanız seçiminiz daima omurga desteği sunan yataklardan yana olmalıdır.


Bel fıtığı için yatak seçimi yapacağınız gün geldiğinde çok titiz davranmalı, her detaya dikkatle yaklaşmalısınız. Ancak bu şekilde doğru ve net bir seçim yapabileceğinizi bilmelisiniz. Günümüzde birçok kişi bel fıtığı rahatsızlığından şikayetçidir fakat yatağını değiştirme fikrine yanaşmak istemez.


Siz daima bunun bilincinde olmalısınız. Hastalığın kötü bir yere doğru ilerlememesi adına konforlu yataklar arasından tercih yapmalısınız. Bu biçimde mental olarak da bedenen de kendinizi dinç hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Hatta nevresimlerinizin, yastığınızın ve diğer uyku ürünlerinin de aynı kaliteyi sunmasına özen göstermelisiniz.


Çünkü kendinizi dinlenmiş hissetmeniz için gerekli olan unsurların başında yatak gelir fakat yardımcı ögeler de son derece önemlidir. Bunun bilincinde hareket etmek gerekiyor. Böylelikle bel fıtığı ile daha rahat biçimde mücadele etmiş olacaksınız.


Ayrıca unutmayın ki bel fıtığının etkilerini azaltmak adına konforlu bir yatakta uyumak son derece önemlidir. Eğer siz de bel fıtığı ağrısı ile yorgun bir şekilde uyanıyorsanız güçlü omurga desteği sunan Lova yatak modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.


Lova’nın omurga desteği sunan yatak modelleri arasından Vanensi yatak ve Beyond Dream yatak modellerinin sizin için ideal olacağını belirtelim. Güçlü omurga desteği sunmasına ek olarak bu yatak modellerinin, alerjik bünyeler için de uygun olduğunun altını çizmekte fayda var.


Uyku ürünleri ve yatak modelleri konusunda daha çok bilgiye ulaşmak istiyorsanız Lova Yatak blog sayfasında yer alan blog içeriklerini de incelemeyi unutmayın.