Tüm ürünlerde ÜCRETSİZ Kargo Fırsatı!
{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Boş bir yatak

Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak seçimi nasıl olmalı sorusu birçok yetişkin tarafından sık sık yöneltilir. Bizler de bu içeriğimizde yatak seçimi yaparken hangi nüanslara dikkat etmeniz gerektiğinden söz etmek istedik. Yatak tercihi esnasında sertlik düzeyinin öneminden yatağın kalitesini keşfetmeye kadar birçok ayrıntıyı işliyor olacağız.


En iyi yatak markası Lova Yatak olarak yatak seçimi konusunda daima yanınızdayız. O halde size en uygun yatağı nasıl bulacağınız konusunda vereceğimiz tüyolara geçelim!


Ayrıca dilerseniz İdeal Yastık Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Gri renkli baza ve boş yatak

Yatak seçimini doğru yapmak oldukça önemlidir. Vücudunuza uygun olmayan, sizi hiçbir koşulda rahat ettirmeyip aksine rahatsız edecek bir yatakta uyumamalısınız. Çünkü bu durum, ileride büyük sorunlara yol açabilir. Bel fıtığı, boyun düzleşmesi ve daha birçok hastalıkla karşılaşabilirsiniz. Yatak seçimine ehemmiyet vermek gerekiyor.


Oysaki konforlu bir yatakta yatmak, rahat bir yatakta kitap okumak ve film izlemek çok daha güzeldir. Dinlendiğinizi hissedersiniz. Peki bu tür bir yatağı nasıl seçeceksiniz? İşte burası kritik bir nokta! Siz de seçim yaparken daha titiz davranarak en iyi yatağa sahip olabileceğinizi bilmelisiniz. İnce eleyip sık dokumak bu konuda mühim.


Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerYatak seçimi nasıl olmalı sorusunun sayısız yanıtı vardır. Birçok ayrıntı içeren bu sorunun cevabı sizi konforlu bir uykuya götürmenin en güzel yolu olacaktır. Bu kriterleri şöyle sıralayabiliriz:


1. Yatak Boyutuna Dikkat EdinYatak ölçüleri konusunda geniş bir skala vardır. Tek kişilik yataklar; 90x190, 120x190, 90x200 ve 100x200 ölçüleri şeklindedir. Çift kişilik olanlar ise 160x190, 160x200 ve 180x200 biçiminde tasarlanmaktadır. Genel olarak belirlediğiniz tüm kriterlerinize ve yatak odasının büyüklüğüne en uygun boyutu seçebilmek adına bir mağazayı ziyaret edebilir, net bir biçimde tercihinizi yapabilirsiniz.


Lova Yatak bünyesinde her boyuttan yatak modelleri yer almaktadır. Dilediğiniz zaman inceleyebilir ve buna göre makul bir seçim yapabilirsiniz.


2. Yatak Sertliği Önemli Bir Nokta!Yatağın ne denli sert olduğu çok mühim bir konudur. Bazı bireyler sert bir yatakta kendilerini

daha konforlu hissederken bazıları da daha yumuşak bir rahatlığı tercih eder. Bir yatak uzmanından bu konuya dair bilgi alabilir, size en uygun yatak sertliğini de en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.


Unutmayın ki uygun sertlikte tercih edeceğiniz bir yatak enerjinizi yükseltecek, size kendinizi dinlenmiş hissettirecektir. Bu yüzden yatağınızı seçerken ne düzeyde sert ya da ne düzeyde yumuşak olduğuna dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.


Ayrıca Hibrit Yatak Nedir? Hibrit Yatak Teknolojilerinin Sağladığı 5 Fayda başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.


3. Yatak KalınlığıYaş, boy, kilo gibi birçok etken yatak kalınlığının nasıl seçilmesi gerektiğini belirler. Bu da aslında yatak seçimi nasıl olmalı sorusunun önemli detaylarından bir tanesini oluşturur. Çok kilolu biri için ince bir yatak dayanıksız olabilecekken zayıf biri için ince yapılı bir yatak normaldir. Lateks, visco ve omurga destekli gibi birçok yatak türü arasından seçim yapılabilir. Her biri de bel ve omurga sağlığını destekleyen yatak türleridir.


4. Uyku Pozisyonunuza Uygun Bir Seçim YapınUyku pozisyonları çeşitlilik gösterir. Peki uyku pozisyonuna göre yatak seçimi nasıl olmalı? Kimi bireyler sırtüstü uykuya dalabilirken kimi bireyler yüzüstü uyumayı tercih eder. Bazı bireyler ise yan yatar. Bu da doğrudan uyku konforunu etkileyen bir durum olur. Omurga destekli yataklar genel olarak sırtüstü yatanlar için idealdir.


Yumuşak ve visko türündeki yataklar ise yüzüstü yatmayı sevenlerin vazgeçilmezlerinden bir tanesi olmuştur. Uyku pozisyonuna göre en ideal seçimi gerçekleştirmek bel, sırt ve boyun sağlığınızı da en iyi hale getirecektir.


5. Yatak Türlerini İyi TanıyınVisco, lateks, hibrit, HRS çelik yaylı, pocket yaylı, visco hafızalı sünger ve ileri teknolojili yaylı yataklar olmak üzere sayısız yatak çeşidine rastlamak günümüzde mümkündür. Eğer siz de en uygun yatağı bulmak niyetinde iseniz kesinlikle son teknolojik gelişmeler neticesinde üretilen konforlu yataklardan yana karar kılın.


6. Doğal İçerikli Kumaşlardan Yapılan Bir Yatak Edinin


Doğal içeriğe sahip kumaşların kullanıldığı yataklara odaklanmanızı öneririz. Çünkü bu kumaşlar tamamen antibakteriyel etkiye sahiptir. Bu yüzden de her türlü koşulda sağlığınızı koruyan bir yatak olacaktır. Yatak seçimi yaparken ürünün doğal içerikli kumaşlar ile üretilip üretilmediğine dair detaylı bilgi almayı da unutmayınız.


Alerjen içermeyen yataklar son zamanların en sık ilgi çeken ürünlerinden bir tanesi olmuştur. Siz de alerjik bir bünyeye sahipseniz hem doğal içeriklerle üretilen hem de alerjen içermeyen yatakları dikkatle inceleyebilirsiniz. Bu tür yataklar kendine has, üst düzey bir konfora sahip olur ve çok sevilir. Hem sağlıklı hem de huzurlu uyanmak işte bu kadar kolay!


7. Fiyat KonusuHer şey tamam ise sırada fiyat konusunu düşünmek var. Bütçenize uyum sağlayan bir seçim yapmanız en iyisidir. Bütçenizi aşmayacak, aynı zamanda da kaliteli ürünler sunacak bir yer bulmanızda fayda var. Dilerseniz Lova Yatak bünyesinde bulunan uygun fiyatlı yatak modellerini inceleyebilirsiniz. Bu yüksek kaliteyi çok beğeneceğinizden eminiz.


Lova Yatak blog sayfamız üzerinden dilediğiniz zaman yatak ve uyku dünyasına dair tüm gelişmeleri öğrenebilirsiniz!