{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Tüm ürünlerde ÜCRETSİZ Kargo Fırsatı!
650 Satış Noktamızla Sizi Rahatlıkla Buluşturuyoruz
Dokuma aletleri

Bambu Kumaş Nedir? Bambu Kumaş Özellikleri

Bambu kumaş, son senelerde popülaritesi iyice artan ev tekstili ürünlerinden bir tanesidir. Doğal bir kumaş seçeneği olarak da sık sık öne çıkmaktadır. Bambu elyaflarının özel bir işlem neticesinde kumaşa dönüştürülmesi ile elde edilen bu ürün, çevre dostu bir opsiyon olmasıyla dikkat çeker. Gelin hep beraber tüm özelliklerini keşfe çıkalım!

Bambu Kumaş Nedir?

Yeşil bambu yapraklar

Bambu bitkisinin liflerinden yapılan bir tür doğal kumaştır. Bambu bitkisi, hızlı büyüme özelliği ile bilinir. Tekstil endüstrisinde de sürekli olarak kullanılan bir kaynaktır. Bambu lifleri, bitkinin odunlu kısmından elde edilir ve kumaş üretiminde işlev görmesi adına özenle işlenir.

Bambu Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Beyaz bambu kumaş

Bambu Viskon


Bambu selülozunun işlenmesi ile elde edilen bambu viskon kumaş; yumuşak, hafif, nefes alabilen bir çeşittir.


Bambu Organik Pamuk


Bambunun doğal özellikleri ve pamuğun yumuşak dokusu bambu pamuk kumaşta en organik hali ile birleşmiştir. Ayrıca genel olarak nevresim takımı üretiminde kullanılan bir kumaş çeşididir.


Bambu İpek


Parlak ve pürüzsüz bir dokusu vardır. Bambu ipeği kumaşın serin tutma özelliği yüksektir. Hafif bir yapıya sahiptir.


Bambu Polyester


Bambu selülozunun polyester ile birleştirilmesi ile elde edilen bir kumaş çeşididir. Bu karışım, bambunun doğal özelliklerini, dayanıklı oluşunu polyesterin esnekliği ile ortak paydada buluşturur.


Bambu Havlu Kumaş


Bambu liflerinden yapılan havlu kumaşlar, yüksek emici dokusu ve yumuşak yapısıyla bilinmektedir. Genel olarak banyo, plaj ve bebek havlularının üretiminde kullanılır.


Bambu Kumaş Özellikleri Nelerdir?


Bu kumaşların özellikleri saymakla bitmez. En önemlileri ise şu şekilde sıralanabilir:


1. Yumuşak ve Pürüzsüzdür


Her zaman yumuşak bir yapıya sahiptir. Ciltle temas ettiğinde rahatlık hissi verir ve hassas ciltlere uygundur.


2. Nefes Alan Bir Kumaştır


Nemi iyi emen bambu kumaş her zaman nefes alan bir yapıya sahiptir. Yani hava akışına müsaade ederek cildi kuru ve serin tutar. Ayrıca terlemeyi önler ve teri vücuttan uzaklaştırarak kuru kalmaya yardımcı olur.


3. Antibakteriyeldir


Bu kumaş, doğal olarak antibakteriyel özelliğe sahip formdadır. Bambu bitkisi bambu kun adlı antibakteriyel özellik içerdiği için kumaş da aynı işleve sahiptir. Bu kumaşla üretilen ürünlerde kötü koku asla hapsolmaz. Her zaman temiz bir koku hissedersiniz.


4. UV Koruması Vardır


Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu kumaş, UV ışınlarının cilde nüfuz etmesini engelleyerek güneş yanıklarına karşı cildin korunmasına yardımcı olur.


5. Termoregülasyon Özelliğine Sahiptir


Bu kumaşlar, vücut sıcaklığını dengelemeye yardımcı olan termoregülasyon özelliğine sahip haldedir. Bu fonksiyonu sayesinde kumaş soğuk havalarda bedeni sıcak tutarken sıcak havalarda ise serin kalmayı sağlar.


6. Çevre Dostudur


Diğer sentetik kumaşlara oranla daha çevre dostu bir yapısı vardır. Bambu bitkisi, genellikle tarım ilacı ya da kimyasal herhangi bir gübre kullanılmadan yetiştirilir. Ayrıca, bambu bitkisinin büyüme sürecinde atmosfere daha fazla oksijen salgılandığı bilinir. Karbondioksidi de emer. Tüm bu özellikler sayesinde kumaşın popülaritesi artmıştır. Fakat her üreticinin sunduğu kumaşlar farklı işlevlere sahip olabilir bu yüzden kaliteli bir seçim yapılmalıdır.


Bambu Kumaş Fiyatları Nedir?


Bambu kumaş fiyatları konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü fiyatlar zaman zaman değişmektedir. En doğru bilgi her zaman yerel kumaş satıcılarından ya da çevrimiçi perakende sitelerinden öğrenilir. Oradaki bilgiler de günbegün değişmektedir.


Bambu kumaş nedir ve özellikleri nelerdir gibi soruları yanıtladığımız yazımızın sonuna yaklaşıyoruz. Siz de evinize bu kumaştan yapılan bir ürün almak istiyorsanız Lova Yatak farkıyla dilediğiniz zaman krem bamboo yorgan modelini inceleyip satın alabilirsiniz!