{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Kasım'a Özel Tüm Siparişlerinizde ÜCRETSİZ Kargo!
650 Satış Noktamızla Türkiye’yi Rahatlıkla Buluşturuyoruz
Lova

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu İçin 8 Öneri

Küçük yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır diye düşünüyor fakat buna bir yanıt bulamıyor musunuz? Eğer öyleyse yalnız olmadığınızı belirtelim çünkü bu durum özellikle küçük bir evde yaşayanlar için en önemli merak konularından birini oluşturuyor.


Eğer yatak odanız çok küçükse bu alanı etkili biçimde kullanabilmek, olabildiğince ferah ve geniş göstermek için en uygun dekorasyon çözümlerini seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bu konuda kafa karışıklığı yaşıyorsanız ise endişelenmenize hiç gerek yok, çünkü kullanıcılarını kusursuz uyku ile buluşturan Lova Yatak kalitesi yanınızda! Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan küçük yatak odası dekorasyonu için hangi önerileri uygulayabileceğinize birlikte karar verelim.

Küçük Yatak Odası Dizaynı İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lova

Hadi gelin küçük yatak odası nasıl büyük gösterilir sorusuna yanıt verirken ilham alabileceğiniz dekorasyon fikirlerine ve dikkat etmeniz gerekenlere sıralayalım!

1. Küçük Odanız İçin Kullanışlı Mobilyalar Tercih Edin

Lova

İlk önerimiz küçük odalar için kullanışlı mobilyalar olacak. Yatak odanızı dizayn ederken ev eşyası tercihini de es geçmemeniz gerekir. Özellikle dar ve küçük odanızı büyük göstermek istiyorsanız kullanışlı ve bir o kadar öne çıkarıcı mobilyaları seçebilirsiniz. Mobilya seçiminde minimalizmi öne çıkararak alanı doğru şekilde kullanabilirsiniz. Böylelikle dar bir alanı olduğundan daha da küçük göstermemiş olursunuz. Kullanışlı mobilya arayışınızda dekoratif ayna, küçük yatak, dekoratif duvar bölme ve çekmeceleri öncelikli olarak düşünebilirsiniz. 

2. Uygun Dolap Modellerine Yönelin

Lova

Yatak odanızı olduğundan büyük gösteren etkenlerden biri de dolaplardır. Küçük yatak odası dolap çözümleri sayesinde zevkinize göre dekorasyon yaratırken alan tasarrufu da sağlarsınız. Dolap tercihinizde, mat veya daha açık renklere yönelebilirsiniz. Küçük yatak odaları için dolap modelleri arasında tercihinizi 3 kapaklı veya köşe dolaplardan yana kullanabilirsiniz. Diğer eşyalarla da beraber yatak odanızın ferah ve şık görünümünü destekleyebilirsiniz.

3. Gün Işığından En İyi Şekilde Yararlanın

Lova

Küçük yatak odası dekorasyonu oluştururken göz önünde bulundurmanın faydalı olacağı bir diğer öneri ise odanızı olabildiğince doğal ışık ile aydınlatmaktır. Bunun için ise tam da tahmin edebileceğiniz gibi pencerelerin önünü açık bırakmanız gerekir. Ayrıca kalın, koyu renkli ve uzun perdeler kullanmak yerine ışığı engelleyemeyecek ince, tül perdelere yönelmek en doğru karar olacaktır.

4. Duvarlarda Açık Renkleri Seçin

Lova

Küçük yatak odası dekorasyonu uygulamalarında dikkate almanız gereken en önemli ayrıntı odanızda açık renklerin hakim olduğu bir hava yaratmaktır. Böylece hem odanızı olduğundan daha geniş gösterebilir hem de ferah ve rahatlatıcı bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bunun için dilerseniz duvarları olabildiğince açık renklere boyayarak mobilyalarınızı ise tam tersi duvar rengiyle kontrast oluşturacak şekilde tercih edebilirsiniz.


Birbiri ile zıt olan renklerin oluşturduğu görsel bütünlüğe hiç şüphesiz ki bayılacaksınız. Öte yandan bir diğer alternatif olarak da hem duvarları, hem kapıyı açık renklere boyayabilir; hem de açık renklerde mobilyalar seçebilirsiniz. Bu sayede yatak odanızda modern ve dönemin gözde dekorasyon trendlerinden biri olan minimal tarzı da yakalayabilirsiniz. Bu noktada çok soğuk bir görüntü elde edeceğinize dair endişe duyuyorsanız Lova Yatak'ın farklı zevklere hitap eden renkli ev tekstili ürünleri ile yatak odanıza renk katabilirsiniz.

5. Pratik Depolama Çözümlerinden Yararlanın

Lova

Pratik depolama araçlarından yararlanarak küçük odanın yaratabileceği dağınıklığı önleyebilirsiniz. Bu aşamada dağınıklığı önlemek adına başka bir eşya alacağınıza daha pratik bir depolama çözümü bulabilirsiniz. Örneğin, fazla eşyayı depolamak ve dar oda görüntüsünden kaçınmak için baza başlıklı yatakları tercih edebilirsiniz. Böylelikle odanızın dağınık görüntüsünü önlerken yatak bazı ve setleriyle de şık bir yatak tasarımı yakalayabilirsiniz. Baza tercihi dışında aksesuar, çanta veya ayakkabılarınızı yerleştirmek için bol çekmecesi veya raflı dolapları tercih edebilirsiniz. 

6. Odak Alanı Yaratın

Lova

Ev dekorasyonunda çeşitli odak noktaları yaratarak dikkat dağıtabileceğinizi ve küçük alanınızı mükemmel gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? Yatak odalarında odak noktası olarak kullanabilen bölüm çoğunlukla yatak başlığıdır.


Bunun için işe yatağınız için olabildiğince şık ve dikkat çekici bir yatak başlığı almakla başlayabilirsiniz. Ek olarak yatak başlığının üzerine raflar, tablolar ya da çerçeveler asarak odak noktanızı zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca odanızın bir duvarını desenli bir duvar kağıdı ile kaplatarak da desenlerin gücünden yararlanabilir, dikkatleri bu noktaya çekebilirsiniz.

7. Düzenleyici ve Rafları Es Geçmeyin

Lova

Küçük oda düzenleme konusunda yararlanabileceğiniz ürünlerden biri de düzenleyicilerdir. Diğer bir adıyla organizerler, fazla ev eşyasını rahatlıkla muhafaza etmenizi sağlar. Düzenleyicilere eşlik eden dekoratif raflar da minimalist veya modern tarzda döşemek istediğinizi küçük odanıza renk katacaktır.

8. Aydınlatma Seçimini Doğru Yapın

Lova

Dar alanlar için ışığın doğru kullanımı bir hâyli önemlidir. Bu nedenle eğer yatak odanıza giren doğal ışık miktarı beklentinizi karşılamıyor ise aydınlatıcılardan faydalanmanız gerekebilir. Tıpkı mobilyalarınızda olduğu gibi aydınlatma ürünlerinde de olabildiğince minimal modelleri tercih etmelisiniz.


Örneğin sade ve modern tavan aydınlatmaları veya duvar aplikleri yatak odanız için ideal seçim olacaktır. Bu yazımızda sizlere, küçük yatak odası dekorasyonu konusunda ilham olabileceğini düşündüğümüz önerileri sıraladık. Önerilerimizi hayata geçirerek yatak odanızın küçük oluşunu bir avantaja dönüştürebilir; tarzınızı yansıtacak mükemmel bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.


Daha önce de söz ettiğimiz gibi yatak odaları günün tüm yorgunluğunu üzerinizden attığınız, rahatladığınız ve dinlendiğiniz alanlardır. Elbette bu noktada odanın şık olması kadar önemli olan diğer kriterler de kullandığınız eşyaların kalitesi ve yatağınızın rahatlığı olacaktır. Geceleri eşsiz bir uyku uyumak ve yeni güne enerji dolu başlamak için kullanıcılarını kusursuz uyku deneyimi ile buluşturan Lova Yatak kalitesi ile tanışmaya ne dersiniz?


Eğer bu soruya yanıtınız “evet” ise vakit kaybetmeden Lova’nın birbirinden rahat yatak modellerini inceleyebilir, yastık; yorgan ve diğer beyaz tekstil ürünlerine göz atabilirsiniz! Yakın zamanda bir evlilik planlıyorsanız ve bu yüzden yatak odası dekorasyonu ile ilgili araştırma yapıyorsanız çeyiz alışverişinizde hangi eşyaların sizin için daha önemli olduğunu bilmek zamanınızı çok daha etkili kullanmanızı sağlayacaktır Bunun için Evlilik Hazırlığında Olanlar İçin Yatak Odası Çeyiz Listesi başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz!