Tüm ürünlerde ÜCRETSİZ Kargo Fırsatı!
{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Mavi ağırlıklı çizgili nevresim takımı

Ranforce Ne Demek? Ranforce Kumaşın Özellikleri

Ranforce, son senelerde tekstil sektöründe sıklıkla öne çıkan ve popülerleşen bir kumaş çeşididir. Özellikle nevresim takımı, perde gibi ev tekstili ürünlerinde sürekli olarak kullanılan bir kumaştır. Sağladığı sayısız avantajla ilgi çeker. Kullanımı kolaydır, dayanıklıdır ve kusursuz bir uyku deneyimi sunar. Haydi gelin bu kumaş türünü yakından tanıyalım!

Ranforce Ne Demek?

Üzerinde fincan ve kitap bulunan çizgili nevresim takımı

Ranforce kumaş, pamuklu kumaş türlerinden bir tanesidir. Ev tekstilinde önemli bir yeri olan bu kumaş, ipliklerin örülme biçimi ve dokuma yoğunluğu ile karakterize edilerek ortaya çıkarılır. Herkesin memnuniyetle kullandığı bir kumaş çeşidi olduğunu ifade edebiliriz. Nevresim kumaş çeşitleri dendiği anda da akla ilk gelen unsur her zaman ranforce olacaktır. Özellikle Lova’nın nevresim takımı modelleri arasında bu kumaş ile üretilen ürünleri bulabilir, dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz. 

Ranforce Kumaşın Özellikleri Nelerdir?

Çiçek desenli beyaz nevresim takımı

Çift katlı dokuma yapısı ile dikkat çeken ranforce kumaş türü, dayanıklı ve pürüzsüzdür. Diğer özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:


1. Kaliteli Malzemeden Üretilir


Çoğu zaman pamuk liflerinden üretilen bir kumaş türüdür. Bu yüzden de doğal bir malzeme olduğu ortaya çıkmaktadır. Nefes alabilir, terletmez. Cilde temas ettiğinde konforlu bir deneyim sağlar.


2. Canlı Renklere Sahiptir


Bu kumaşlar, renklerin uzun süre canlı kalmasını sağlayan dokuya sahiptir. Aşınmayan ranforce kumaşının rengi senelerce solmadan ilk günkü gibi kalır. Bu da doğrudan ürün kalitesini etkileyen bir durumdur.


3. Dokuma İplikleri ile Hazırlanır


En iyi nevresim kumaşı olarak da bilinen ranforce kumaş, düz dokuma yöntemi ile özenle üretilir. Bu da kumaşın dayanıklı ve sıkı bir yapıya sahip olmasını destekleyen durumlardandır. Sıkı kumaşlar daima daha uzun seneler kullanılabilir. Sökülme ve tüylenme gibi sorunlar böyle kumaşlarda görülmez.


4. Yoğunluk Açısından Tatmin Edici Bir Kumaştır


Ranforce kumaş son derece yoğundur. Bu yoğunluk iplik sayısı ile netlik kazanır. İplik sayısı arttıkça kumaşın kalitesi ve dayanıklılığı artar.


5. Bakımı Kolaydır Asla Zahmet Vermez


Makinede kolaylıkla yıkanabilen bu özel kumaşların ütülenmesi de zahmet gerektirmez. Her açıdan yaşamı kolaylaştıran bir kumaş seçeneğidir diyebiliriz. Özellikle bu kumaştan üretilen bir nevresim takımı satın aldıysanız bakımının kolay gerçekleştirilmesi sizi rahatlatacaktır. İsterseniz hemen şimdi pamuk nevresim takımı modelleri ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz!

Ranforce Kumaş Nasıl Yıkanmalıdır?

Yeşil arka planda pembe desenli nevresim takımı

Dayanıklılığı ile göz dolduran bu kumaş, 60 derecede çamaşır makinesi içerisinde yıkanabilir yapıdadır. Bu kumaştan üretilen nevresim takımları yıkama sonrasında da rahatlıkla kurutucuda kurutulabilir.


Nevresimleri asacağınız sırada UV ışınlarından etkilenerek zarar görmemesi için ev içine asabilirsiniz. Çünkü güneş ışığı maalesef bu kumaşın ağarmasına sebep olabilir. Ağartıcı içermeyen bir deterjan kullanmaya dikkat ediniz. Bu şekilde nevresim takımını senelerce kullanabilirsiniz.

Ranforce mi Pamuk mu?

Mavi yatak başlığı ve beyaz yatak örtülü yatak odası

Ranforce kumaş yapısı pamuktan meydana getirildiği için kumaş dokusu daima hava alan bir formdadır. Bu yüzden de sağlıklıdır. Ranforce kumaş çeşitlerinde 5 cm fazla ya da 5 cm eksik bir çekme payı oluşturulur. Böylelikle pamuk içeriği de sıkı hale gelecektir. Ayrıca şunu da belirtmiş olalım: Pamuklu kumaşların hemen hemen hepsi kırışır, bu yüzden de ütülenmesi gerekir.


Siz de nevresim takımlarının yanı sıra diğer ev tekstili ürünlerini de incelemek için Lova Yatak web sitesini ve mağazalarını dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz!