{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Tüm ürünlerde ÜCRETSİZ Kargo Fırsatı!
650 Satış Noktamızla Sizi Rahatlıkla Buluşturuyoruz
Gri renk ağırlıklı genç yatak odası

Modern ve İşlevsel Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Genç odası dekorasyonu, çocukluk çağının sonlarına yaklaşan ve yetişkinliğin ilk dönemlerine adım atan çocuklara maksimum konfor sunmalı; onların istek ve beklentilerini geri plana atmadan hayata geçirilmelidir.

Büyüme çağındaki hemen her genç kız ve genç erkek ailesinin diğer üyeleri ile paylaştığı evin içerisinde, kendi zevk ve beğenilerine göre dekore ettiği sadece ona ait olan bir alana sahip olmak ister.

İki ayrı yatağın olduğu genç odası

Bu doğrultuda anne ve babaların da odalarını yenilerken gençlik dönemindeki çocuklarına yol gösterici olması ve onlara kendilerine ayırdıkları zamanı hem verimli hem de keyifli bir biçimde değerlendirebilecekleri bir yaşam alanı sunmaları gerekir.Eğer genç odası dekorasyonu için işlevsel artıları ile çocuğunuzun ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde karşılayacak ve tarzı ile fark yaratacak fikirler arıyorsanız şu anda doğru yerdesiniz. Kullanıcılarına kusursuz uyku konforu sunan Lova Yatak olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, gençlerin beğenisini toplayacak dekorasyon fikirlerine yer veriyoruz.

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Üzerinde sarkıt avize bulunan yatak

Genç odası dekorasyonu, büyüme çağındaki çocukların vaktinin büyük bir kısmını odalarında geçirdiği düşünüldüğünde hem onların kişisel zevkleri doğrultusunda şekillendirilmeli hem de gençlere ihtiyacı olan fonksiyonelliği sağlayacak nitelikte olmalıdır.

Dilerseniz gelin, sözü daha fazla uzatmayalım ve birbirinden renkli genç odası dekorasyon fikirlerini birlikte değerlendirelim!

1. Modern ve İşlevsel Mobilyalar

siyah ve gri renkte nevresim takımı

Doğru mobilya tercihinin genç odası dekorasyonunun temel ögelerinden biri olduğunu söylemek zannediyoruz ki yanlış olmaz.

Gençlik döneminde; çocukluk dönemindeki renkli tasarımı ile dikkat çeken çocuk ruhuna hitap eden mobilyaların yerini daha modern ve işlevsel mobilyaların alması önemlidir.

· Bu doğrultuda genç odası dekorasyonu için mobilya satın almadan önce aradan yıllar geçse de modası geçmeyecek mobilya alternatiflerine yönelmenizi tavsiye ederiz.

Örnek verecek olursak spor bir görünüme sahip yatak başlıkları, yine bu stili tamamlayacak gardırop ve kitaplıklar ile birlikte kombinlenebilir.

· Eğer genç odası olarak dekore etmek istediğiniz oda çok geniş değilse, hareket alanını kısıtlamayacak modüler mobilya seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

· Buna ek olarak mobilya tercihinde büyüme çağındaki çocukların, yalnızca psikolojik ve zihinsel olarak olgunlaşmadığı, fiziksel olarak da büyümeye devam ettikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğer genç odası olarak dekore ettiğiniz oda bunun için uygunsa tek kişilik yatak modelleri yerine çocuğunuzun rahat uyumasını sağlayacak çift kişilik yatak modellerini de tercih edebilirsiniz.

Yatağın yanında giysi dolabı ve raflar

Bu noktada farklı uyku ihtiyaçlarına uygun yatak modelleri için Lova Yatak’a güvenebileceğinizin ve gençlerin uyku alışkanlıklarına en uygun yatak modellerini Lova’da bulabileceğinizin de altını çizmekte fayda var.Ek olarak genç odası dekorasyonuna çok yakışacak yatak başlıkları için de Lova’nın yatak başlığı kategorisini incelemeden karar vermemenizi tavsiye ederiz.

2. Geniş Depolama Bölümleri

Yeşillikli ağırlıklı genç çalışma masası

Henüz okul hayatına devam eden gençler için yapılan genç odası dekorasyonlarında, çocuğunuzun kitaplarını ve diğer eşyalarını koyabileceği geniş depolama alanları, unutulmaması gereken; çok önemli bir ihtiyaçtır.

· Bu nedenle raf ve çekmece bakımından zengin olan geniş kitaplıklar, depolama ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir alternatif olarak ön plana çıkmaktadır.

· Buna ek olarak, genç odasının tarzına uyumlu olabilecek sepetler veya saklama kutuları da irili ufaklı eşyaların depolanması için kullanılabilir.

Beyaz renkli bir çalışma masası ve dosyaların olduğu bir kitaplık

· Son olarak, çok geniş olmayan ve bu nedenle depolama alanının kısıtlı olduğu odalar için hayat kurtarıcı olacak bir diğer çözümümüz de bazalı yatak kullanmak.Bazalı yataklar, geniş iç hacimleri ile sık kullanılmayan eşyalar için depolama alanı olarak değerlendirilebilir. Öte yandan bu özellikleri ile sık sık dağılan genç odalarının her zaman derli toplu görünmesine de yardımcı olurlar.Çocuğunuzun eşyaları için şahane bir depolama alanı olacak en güzel baza modellerini ise elbette Lova Yatak’ta bulabilirsiniz.

3. Ferah ve Aydınlık Bir Çalışma Alanı

Genç çalışma masası

Genç odası dekorasyon fikirleri ile ilgili dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta da çocuğunuzun dikkatini dağıtmayacak ve okul hayatında istediği başarıları elde etmesine yardımcı olacak bir çalışma alanı oluşturmaktır.

· Bu doğrultuda çocuğunuzun ders çalışırken kendisini rahat hissetmesini sağlayacak, işlevsel artıları ile öne çıkan çalışma masası ve sandalyelerini incelemeniz faydalı olacaktır.

Hamak yanında beyaz çalışma masası

· Sandalye ve çalışma masası seçiminizde, çocuğunuzun boyunu ve kilosunu dikkate almalı; fiziğine uygun ve başına geçtiğinde kendisini rahat hissedeceği; maksimum konfor sunan mobilya alternatiflerine yönelmelisiniz.

· Eğer odayı iki genç bir arada kullanacaksa, tercih edilen çalışma masasının da buna uygun olması gerekir. Çekmeceli ve raflı sisteme sahip çalışma masaları tüm çalışma masasının üzerinde oluşabilecek dağınıklığı engellemiş olur.

4. Çağdaş Aksesuarlar

Desen çizilmiş siyah duvar ve beyaz yatak örtülü bir yatak

Genç odası denildiğinde akıllarda tarz sahibi mekanlar canlanıyor. Bu nedenle odasını yenilikçi bir bakış ile dekore ederken çocuğunuzun tarzını yansıtacak ögelere de yer vermesini sağlayın.

Gençlerin ilgi alanları ise odalarının stilini şekillendirecek en güzel ilham kaynakları arasında yer almaktadır.

Genç yatak odası takımı

Örnek verecek olursak basketbola ilgi duyan, yüzmekten hoşlanan, müzikle ilgilenen ya da resim yapmaktan zevk alan gençlerin odaları, hobilerine uygun aksesuarlarla veya duvar süsleri ile renklendirilebilir.

Duvara asılacak posterlere ya da fotoğraf çerçevelerine de gençlerin zevkleri doğrultusunda beraber karar verilebilir.

5. Tarz Sahibi Tekstil Ürünleri

Renkli nevresim takımı

Çocukluk döneminden kalan nevresim takımı ve çarşafların, genç odası dekorasyonu hazırlığı sırasında dolaplara kaldırılması gerekir.Genç ve enerjik bir ruhu yansıtan, tarz sahibi tekstil ürünlerinin tercih edilmesi, genç odası dekorasyonunu en şık şekilde tamamlayacaktır.Bu noktada, genç odaları için hem kalitesi hem de şık stili ile dikkat çeken en güzel nevresim takımı modellerini Lova Yatak’ta bulabileceğinizin de altını çizelim.Nevresim takımı seçerken sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz ipuçlarını, Nevresim Nedir? Size En Uygun Nevresim Takımı Hangisidir? başlıklı içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Mavi ve sarı ağırlıklı nevresim takımı

Buna ek olarak genç odaları için ihtiyacınız olan yastık, yorgan ve alez gibi diğer uyku ürünleri için de Lova kalitesine güvenebilir, Lova Yatak’ı ziyaret edebilirsiniz.Son olarak, tıpkı genç odaları kadar önemli olan yatak odası dekorasyon önerileri için Küçük Yatak Odası Dekorasyonu İçin 8 Öneri başlıklı yazımızdan ilham alabilirsiniz.